2009.05.29. 19:19

Egri győzelmével bajnok lett a Vasas

A TEVA - VasasPlaket férfi vízilabdacsapata nyerte az idei magyar bajnokságot. A fővárosi gárda a három nyert mérkőzésig tartó párharc első meccsét otthonában még elbukta a ZF - Eger ellen, ám ezt követően a bajnokság alapszakaszában veretlenül végző Vasas mindhárom meccsét - ebből kettőt az egri Bitskey Aladár Uszodában - megnyerte. A Vasas mai 10-8-as győzelme egyúttal azt is jelenti, hogy a fővárosiak zsinórban a harmadik bajnoki címüket szerezték.

HEOL

I. negyed: Kiegyenlített küzdelem, remek kapusteljesítmények
Két Szécsi védéssel és két kapu mellé, illetve fölé lőtt egri labdával kezdődik a mérkőzés, majd Varga Dániel szerez előnyt a vendégeknek. (0-1) Biros jó lövését jó érzékkel védi Nagy Viktor. Varga Dániel újabb próbálkozása ezúttal fölé száll. Kovács Róbertet blokkolják, de marad a Vasasnál a visszapattanó. Hosnyánszky Szécsibe bombáz. A Vasas kapusa ezúttal Hegedüs lövését hárítja. Varga II. Zsolt próbálkozik, Nagy Viktor ezt is védi. Bundschuh kapufája után még mindig 0-1.

Hosnyánszky most egy védőt talál el 2 perccel a vége előtt. Emberelőny az Egernél, Hegedüs Gábor gyorsan belövi. (1-1) Szécsi hatalmasat véd. Nagyot alakít eddig mindkét kapus. Kállay lövése a blokkról megy ki. Az újabb emberelőnyt Feltham varrja be a felső sarokba. Vezetnek a házigazdák. Varga Dénes „100 méterről” lövi be az egyenlítő gólt 5 másodperccel a negyed vége előtt. (2-2)

Jegyzőkönyv - VÍZILABDA

OB I, férfiak, döntő, 4. mérkőzés

ZF-Eger – TEVA-VasasPlaket

8-10 (2-2, 4-4, 0-2, 2-2)

Eger, Bitskey-uszoda, 2500 néző.

V.: Kiszelly, Juhász.

EGER: Szécsi Z. – Decker, Bárány 1, Kiss Cs., HEGEDÜS 2, Varga II. Zs., Biros 2. Cs.: Erdélyi, Nyéki 1, FELTHAM 2, Binder, Bundschuh, Hárai. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.

VASAS: Nagy V. – HOSNYÁNSZKY 2, Kovács R. 1, Varga Dániel 1, VARGA DÉNES 4, dr. Steinmetz B., Kis G 1. Cs.: Takács, Kállay, Vörös, Tóth M 1, Edző: Földi László.

Gól – emberelőnyből: 6/3. ill 3/1.

Ötméteresből: 1/1. ill 1/0.

II. negyed: Nagyszerű megoldások és bosszantó hibák
Összességében ez a 14. negyed a bajnoki döntőben és ez az első alkalom, hogy nem a Vasas hozza el a labdát ráúszásból. Gól nem lesz belőle. Először jut emberelőnyhöz a Vasas. Kis Gáborról Erdélyi megfeledkezik, Varga Dániel zseniális passzt ad neki, amit a Vasas játékosa ki is használ. (2-3) Ötméterest kap az Eger, amit Biros Péter vált gólra. (3-3) Varga Dénes megint távolról bombáz a bal felsőbe. (3-4)

Bárány egyenlít, miután az Egertől elvették a labdát, ám a Vasas játékos nem dobta el a labdát, így ellene fújtak. Az így ziccerbe került Bárány nem hibázott. (4-4) Kis Gábor kap rossz passzt, pedig magára hagyták centerben. Feltham büntet akcióból: ismét vezet az Eger. (5-4) Tóth Márton követ el támadó szabálytalanságot, a másik oldalon Hárai Balázsnál fújnak kontrát. Varga Dániel lövését védi Szécsi Zoltán. Varga Dénes harcol ki egy büntetőt. Hosnyánszky kapufára lövi, az egri öröm közepette a kipattanóra lecsap a Vasas (Tóth) és gólt lő. (5-5) Nyéki lő gyönyörű akciógólt. (6-5) Szécsi véd egy ejtést, majd beügyetlenkedi a kapuba. Ez ebben a negyedben már a második „beszórakozott” gól. (6-6)

III. negyed: Csak a Vasas lő gólt, s mindjárt kettőt
Egy Szécsi védéssel és egyszer a kapufa segítségével hárítanak a házigazdák. Aztán ismét Szécsi következik, Varga Dénes lövése köt ki a kezében. Binder viszi víz alá, megint a vendégek jöhetnek. Újabb kapufa. Ezúttal Tóth követte el. Binder lövésébe Nagy Viktor kap bele. Kovács Róbert lövését az egri kapus tolja szögletre. nem sokkal később ugyanonnan Kovács már belövi. (6-7) Emberelőny az Egernél, Varga Zsolt gyorsan mellélövi.

Bundschuh rávágja a labdát a vízre, de az fölé kacsázik egy egri megúszást követően. A másik oldalon Tóth Márton lő fölé. Bárányt ütésért kiállítják. (Határeset, akár végleg cserével is kiküldhették volna az egri játékost.) Földi László időkérését követően Hosnyánszky előnyből kettőre növeli a vendégek előnyét. Kapufával zárja a támadást a vendéglátó. Kovács Robi labdája a blokkról megy ki. A másik oldalon Nyéki lő gyengén. Kiss Csaba fölé lövi a helyzetet emberelőnyből. Két gól hátrány marad az utolsó negyedre. (6-8)

IV. negyed: Bajnok lett a Vasas
Visszaáll a „rend”: megint a Vasas hozza el a labdát. Hosnyánszky lepi meg Varga Zsoltot és Szécsit. Három góllal jobb már a Vasas. Újabb emberelőnyt puskáz el a házigazda ZF - Eger. Az idő egyre fogy. Varga II. Zsolt lő a blokkba. Semmi nem sikerül. Varga Zsolt gólpasszával Biros lő szép akciógólt. (7-9) Hosnyánszkyt küldik ki, időt kér Tóth Kálmán. Nyéki Balázs a blokkba lövi az emberelőnyös helyzetet. Bárány ejtése kapu mellé száll.

Ezúttal kiállítás az Egernél, most Földi László kér időt. Varga Dénes lövését védi Szécsi, kettő perc maradt. Nagy Viktor védte Varga Zsolt lövését és ezzel alighanem eldőlt a bajnoki cím. Mi több Varga Dénes lő egy gólt. Bajnok a Vasas, kétségtelenül. (7-10) Bárány lövését védi a Vasas kapusa. Az Eger még szépít eggyel. (8-10)

Így látták ők a mérkőzést

Gerendás György: - Nem úgy kezdődött a szezon, ahogy azt szerettük volna, de a végére összeálltunk. Azt mondom viszont, hogy az a csapat, amelyik nem csinált buta, ki nem kényszerített hibákat, az tudta megnyerni a bajnokságot.

Földi László: - Nagyon sokat dolgoztunk az egész évben, amiért köszönet a játékosoknak. Nem igazán tudok most mit mondani, szeretném élvezni a megérdemelten megnyert bajnokságot. Gratulálok a csapatnak.

Dr. Halmos R. Péter: - Nagyon közel voltunk ahhoz, hogy bajnokságot nyerjünk, sokkal közelebb, mint tavaly. Ezért is fáj igazán, hogy nem sikerült ezt megtenni.

Kovács Róbert: - Nehezebb volt az idei bajnoki döntő, mint tavaly, ezért is örülök ennyire ennek a győzelemnek. Esélyesként vágtunk neki a bajnokságnak, ezért nehéz volt így játszani. Rettenetesen boldog vagyok és gratulálok a csapatnak.

Nyéki Balázs: - Azért nem nyertük meg a bajnokságot, mert a Vasas nem adott nekünk három-négy ajándék gólt, mint ahogy mi adtunk nekik a döntő során. Nem tudom van-e különbség a tavalyi és az idei finálé között, most csak annyit tudok mondani, hogy borzasztóan csalódott vagyok. Jegyzőkönyv - VÍZILABDA OB I, férfiak, döntő, 4. mérkőzés

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye 3-1, a Vasas javára. -->