2009.12.13. 17:52

Kiállítások nyomták rá bélyegüket a Dunaferr elleni meccsre

Nem tudott meglepetést okozni a Gyöngyösi KK együttese. A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 16. fordulójának mérkőzésén fokozatosan őrölte fel ellenfelét a vendég Dunaferr SE.

– Az első játékrészben a sok kiállítás miatt többször is emberhátrányba kerültünk, ami meghatározta a félidei történéseket – fogalmazott a találkozó után Nagy Károly, a Gyöngyösi KK edzője. – A fordulás után Sándor Ákos kiválását követően már csak formaság volt a hátralévő időszak.

Imre Vilmos, a vendég dunaújvárosiak trénere így értékelt:
– Büszke vagyok a játékosaimra. Remek csapatmunkával hoztuk a számunkra kötelező két pontot – fogalmazott a korábbi szövetségi kapitány.

A tavalyi bronzérmes újvárosiak a találkozó elején szinte állva hagyták a vendéglátót. Hét percet kellett várni az első hazai gólra 0:3-at, majd 1:5-öt is mutatott az eredményjelző. Az ex-gyöngyösi Michal Kopcot is felvonultató vendégek hatos fala rendre megoldhatatlan feladat elé állította a hazai támadókat, a kósza lövéseket pedig Mikler Roland nagy magabiztossággal hárította. Gyöngyösi részről a kezdetben irányítóként majd átlövőként is szerepeltetett Bognár Rórbert jelentette a legtöbb veszélyt az ellenfél kapujára, a klasszikus átlövők ezúttal adósak maradtak a jó teljesítménnyel.

[caption id="" align="aligncenter" width="334"] A szerb Darko Trivkovics a védekezés mellett a támadásokat is jól segítette. Fotó: Belkovics Krisztián

A szünetre kialakult négygólos különbség a fordulás után alig tíz perc alatt nyolcra duzzadt, ráadásul az olykor túlzottan szigorú játékvezetői kettőstől Sándor Ákos megkapta harmadik kétperces figyelmeztetését is, így a folytatásban a kitűnő beállóra már nem számíthatott a hazai szakvezetés. Bemutatkozhatott gyöngyösi színekben a román első ligás Universitatea Cluj csapatától érkező szerb Darko Trivkovics is, aki remek védőmunkája mellett, a támadások építésében is jeleskedett.

Bognár Róbert fél tucat gólt lőtt

Gyöngyösi KK – Dunaferr SE 25:29 (10:14)

Gyöngyös, sportcsarnok, 900 néző. V.: Ágnecz T., Sipos O.

GYÖNGYÖS: Kovács J. – Benis 3, Pető Z. 1, BOGNÁR R. 6, SÁNDOR Á. 1, Patócskai 2 (1), Nigrínyi 5. Cs.: Szabó T. (kapus), Kaplonyi 3 (1), TRIVKOVICS 1, Varga A., Muhl 2, Grandjean 1. Edző: Nagy Károly.

DUNAFERR: Mikler – Németh G., Szalafai 4, Kopco 2, Kemény, NAGY K. 7 (3), SZÉLES 3. Cs.: Repóth (kapus), Bali R. 5, Miss Z. 6, Padezanin, Rosta M. 2, Hajdú G., Morva Zs. Edző: Imre Vilmos.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 0:3, 12. p.: 2:6, 18. p.: 5:8, 24. p.: 8:9, 36. p.: 12:17, 42. p.: 13:20, 48. p.: 17:23, 54. p.: 21:26.

Kiállítások: 18, ill. 20 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3.

A rengeteg kiállítás rányomta a bélyegét a mérkőzésre. A mindkét gárda játékosait sújtó ítéletek, a több variációs lehetőség miatt egyértelműen a Dunaferrnek kedveztek. Hiába küzdött hősiesen a mátraaljai gárda, az újvárosiak főként Nagy Kornél és Miss Zoltán gólerős játékának köszönhetően igazolták a papírformát, tovább erősítve ezzel dobogós pozíciójukat.

Következik: MKB Veszprém KC – Gyöngyösi KK, december 19., szombat, 18.00.

Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3. A szerb Darko Trivkovics a védekezés mellett a támadásokat is jól segítette. Fotó: Belkovics Krisztián -->