2013.10.29. 11:28

Az EKF-nek tovább tart a sikerszéria

Négy fordulót követően továbbra is veretlen az EKF-Eger-HÉSZ együttese.

Fenyves Balázs

Igazi csapatmunkának köszönheti újabb bajnoki győzelmét az EKF-Eger-HÉSZ SE csapata, amely négy fordulót követően százszázalékos mérleggel áll a férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoportjában.

– A kiegyenlített első negyedet követően, ahogy legutóbb a Vasas ellen, a másodikban megleptük ellenfelünket – idézte fel a mérkőzésen tapasztaltakat Váczi Péter, az egriek edzője. – Ezúttal 6–7 húzójátékosunk is akadt, és mivel mindig más vállalta magára a főszerepet, csak ilyen eredmény születhetett. Továbbra sem akarjuk túlértékelni a remek bajnoki rajtot, de az, hogy négyből néggyel kezdtünk, az hiszem, bíztató lehet a folytatásra nézve.

[caption id="" align="alignleft" width="360"] Az egri győzelem egyik leléteményesének Erdei Ádám számított Fotó: Lénárt Márton
[/caption]

Az elmúlt két évben 6–7 A-csoportot megjárt játékost is beépített keretébe a DEAC, ezért komoly erőfelmérőnek nézett elébe az egri főiskolás gárda. Erdei Ádámék három magabiztos győzelemmel kezdték a bajnokságot, a debreceniek elleni találkozó első negyede viszont elég szorosan alakult. A második játékrészben viszont olyan védekezést varázsolt a HÉSZ, hogy a vendégek hét percig egyetlen pontra sem voltak képesek. A 17–0-ás rohammal elég tisztességes előnyt alakítottak ki Klepej Rolandék, s mivel a nagyszünet után is dominált az egri csapatmunka, esélye sem lehetett a hajdúsági alakulatnak.

A 4. forduló mérkőzésén:
EKF-Eger-HÉSZ SE–DEAC 80–59 (18–18, 20–9, 19–17, 23–15)
Eger, Eszterházy-csarnok, 70 néző. V.: Vida B., Válé F., Bátovszki Zs.
EKF: ERDEI 21/9, KLEPEJ 8/6, MÁTÉ 15/3, GARAMVÖLGYI 8, ZSEMLYE 18. Cs.: Pongrácz, Frey, Csabák, VARGA I. 2, Nemes P., Jakab Zs. 3, Baumann 5/3. Edző: Váczi Péter. Szakmai-igazgató: Széles-Kovács Gyula.

További eredmények: Bp. Honvéd–Szolnok U23 67–71, Salgótarján–Vasas 77–81, Hódmezővásárhely–Nagykőrös 91–55, Tiszaújváros–Óbudai Kaszások 72–46.