A 39. percben ki is egyenlített a vendég Hajdúnánás.

A női NB I/B Keleti csoportjának 21. fordulójában rendezett mérkőzésen:
Eszterházy KFSC–Hajdúnánás SK 29–24 (12–11)

Eger, Eszterházy csarnok, 200 néző. V.: Bőhm, Tóth J.
EKFSC: GYŐRFFY – Iván E., Grünfelder-Tóth 1, PETROVICS 5, SÁRI 12 (7), Scheffer 5, Buzsáki 4. Csere: Kovács F. 2, Hadnagy, Mészáros D., Nyakó, Lányi. Edzők: Hegedűs Tibor, Terenyei Ákos
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–0, 12. p.: 5–2, 18. p.: 8–5, 24. p.: 9–8, 36. p.: 15–13, 42. p.: 17–17, 48. p.: 21–19, 54. p.: 24–20
Hétméteresek: 7/7, ill. 9/5
Kiállítások (kétperces): 6, ill. 8 perc

Hangulati elemek vonatkozásában nehéz volt felvennie a versenyt az Eszterházy KFSC felnőtt csapatának, ugyanis az elő meccset jelentő junior találkozón történő bajnokavatás alaposan feladta a leckét a gárda számára. Ennek ellenére főleg védekezésben jól kezdtek az egyetemisták, más kérdésnek számít, hogy már akkor látszott, az előre játék ezúttal nem a szokott fordulatszámon működik.

A sok elpuskázott ziccer következményeként a félidőben még csak eggyel vezettek a házigazdák, sőt, a harminckilencedik minutumban ki is egyenlített a vendég Hajdúnánás. A végül tizenkét találatig jutó Sári Barbara irányításával mégsem alakult szorosan a csata, amit végül öt góllal nyert az EKFSC.

Hegedűs Tibor: – Az egyik szemem sír, a másik meg nevet. Nyilván örülök a győzelemnek, mert a bronzérem eléréséhez minden pontra szükségünk van, viszont egyáltalán nem azt kaptam támadásban a lányoktól, amit előzetesen megbeszéltünk. Hátul nagyjából rendben voltunk, bár azért ott is előfordultak hibák, azonban Győrffy Alexandra remekül védett, ez pedig erőt és tartást adott a hátsó alakzatunknak. Nagyon várom már azt a mérkőzést, amikor végre elöl és hátul is egyaránt jó teljesítményt tudunk nyújtani.

Következik: FTC II–Eszterházy KFSC, Budapest, Elek Gyula Aréna, április 23., vasárnap, 14.00.

[caption id="" align="alignleft" width="650"] Hegedűs Tibor: – Az egyik szemem sír, a másik meg nevet. Fotó: Lénárt Márton