Végre megvan a győzelem

2018.09.29. 13:19

Óriási siker: Maráz Zsuzsanna nyerte a Spartathlon női versenyét

Az esztergomi ultrafutó tavalyelőtt harmadik, tavaly második volt, idén pedig sikerült elsőként célba érnie a 246 km-s futóversenyen.

Forrás: CsupaSport

Fotó: Koncz György

A Pheidippidész nevű futár Hérodotosz által dokumentált futásának emléket állító, az Athén és Spárta között 1983 óta minden szeptember utolsó péntekén megrendezett Spartathlon nevű verseny honlapja szerint Maráz Zsuzsanna 27:4:28 óra alatt teljesítette a távot, és a férfiak közül is csak 16-an tudták megelőzni, köztük volt a negyedik helyezett Bódis Tamás.

A magyar ultrafutók közül korábban Lubics Szilvia háromszor, Bogár János és az amerikai színekben versenyző Nagy Katalin egyszer győzött a világ leghíresebb és egyik legnehezebb, 246 kilométeres ultramaratonján.

Borítókép: Maráz Zsuzsanna. Forrás: Csupasport / Koncz György