Sike Károly

A férfi NB I. 19. fordulójának mérkőzésein:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜREDI KSE 20–26 (8–12)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 1000 néző. V.: Hargitai G., Markó G.

GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán 2, Markez 2, DURIS 4, István P., Sajin, Varsandán M. 1. Csere: Buzogány (kapus), Sipeki, Ubornyák, Gábori 1, Gerdán, M. Krivokapics 3, HERCEG 4, Vilovszki 3, Gráf. Edző: Konkoly Csaba.

BALATONFÜRED: FAZEKAS – HORNYÁK 3, Kemény, Topic 2, Ferreira, SZITA 6, BÓKA 6. Csere: Bősz, Andó (kapusok), Máthé 2 (1), Déber, Szöllősi O., Németh B. SZÖLLŐSI B. 7, Szemenov. Edző: Csoknyai István.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2, 12. p.: 3–5, 18. p.: 4–8, 24. p.: 6–11, 36. p.: 8–15, 42. p.: 13–20, 48. p.:16–23, 54. p.: 17–25.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/–, ill. 2/1.

Konkoly Csaba: – Kidobósban nyertünk Fazekas Nándor ellen. Az első játékrészben alárendelt szerepbe kerültünk, a szünet után kicsit változott a kép. Ekkor már a becsületünkért küzdöttünk.

Csoknyai István: – A nemzetközi mérkőzések tempójában kézilabdáztunk. A győzelem általában a csapaté, de ezúttal ki kell emelni Fazekas Nándor teljesítményét is, aki oroszlánrészt vállalt a sikerben.

Vecsési SE–DVTK-Eger 26–35 (14–17)

Gól: Takó 9, Újvári 7, Radoslavjevics 4, Benmiloud 3, Győrfi, Simányi, Vízler 1–1, ill. Lezák 6, Hegedüs M., Bernatonis 5–5, Rédei, Schmid 4–4, Molnár B. 3, Szepesi I., Füzi, Takács, Dobó Zs. 2–2.