Eszterházy SC: sokkal vagányabbnak és sokkal bátrabbnak kell lenni

A vezetőedző, Debre Viktor a meccset a gyakorlásra szánta.

A női Ligakupa D-csoportjának 1. fordulójában:

ESZTERHÁZY SC–SZENT ISTVÁN SE 23–29 (10–14)

Eger, Eszterházy csarnok, 150 néző. V.: Őri, Pozdena.

ESC: Győrffy – Kuti 1, Iván E. 1, BRETTNER 6, Sári 7 (3), Pados 3, Kiser. Cs.: Leiner – Dohány V., Romány K., Kobela 2, Bernát D. 2, Pankotai 1, Koczka L., Csomós A. Edzők: Debre Viktor, Rutka Péter.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–4, 12. p.: 4–6, 18. p.: 6–9, 24. p.: 9–13, 36. p.: 14–15, 42. p.: 14–19, 48. p.: 19–22, 54. p.: 21–26.

HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 5/5

KIÁLLÍTÁSOK (kétperces): 4, ill. 10 perc

Az egriek jelentős ellenállásba ütköztek Fotó: Lénárt Márton / Heves Megyei Hírlap

DEBRE VIKTOR: – Az az igazság, hogy ami az egészből ért valamit, az a második félidő eleje. Azt lehetett értékelni, az első játékrészben ugyanis nagyon rosszul játszottunk. Támadásban és védekezésben is hiányzott a tűz. A szünet után ez megfordult, akkor volt egy jó tíz percünk, de utána már úgy voltam vele, hogy mindenki kapjon lehetőséget, és elkezdtem játszatni a fiatalokat is. Jó lehetőség ez számukra, amennyiben tanulnak ebből az egészből, viszont sokkal vagányabbnak, és sokkal bátrabbnak kell lenniük ezeknek a játékosoknak, más különben nem sok mindent fognak elérni a kézilabda pályán, legalábbis a felnőttek között.