2020.01.23. 15:18

Két díj az egri Kemény Ferenc iskolának

A 99 éves, ötszörös olimpiai bajnok tornász volt a díszvendég.

Terenyei Ákost testnevelőként ismerték el Fotó: mdsz.hu

Az Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola két kategóriában is érintett volt a Magyar Diáksport Szövetség által rendezett ünnepségen, ahol a 2018/2019-es tanévi Diákolimpia országos döntőin elért kimagasló eredményeikért vehettek át díjakat pedagógusok, iskolák és rendező szervezetek képviselői. A tanév legeredményesebb Heves megyei testnevelőjeként Terenyei Ákos kapott elismerést, míg az Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola a tanév legeredményesebb diákolimpiai köznevelési intézménye versenyben az általános iskolák között a harmadik helyen végzett.

A díjátadó díszvendége a 99 éves, ötszörös olimpiai bajnok tornász Keleti Ágnes volt.

A Diákolimpia versenysorozat az elmúlt tanévben is nagy számú iskolát és versenyzőt mozgatott meg: a versenyekre összesen 320 ezer nevezés érkezett, közülük 35 ezren jutottak a sportági döntőkbe.