2021.06.02. 08:04

Aranyérem az Egri Triatlon Klubnak Tiszaújvárosból

Hárman képviselték a megyeszékhelyi egyletet a 30. Tisza Triatlon Ranglistaversenyen.

Katona-Mező Ildikó, Lajszner Attila és Fodor-Fejes Adrian Fotó: ETK

Nyolcszázötvenen álltak rajthoz a triatlon szezon első sprint versenyén, ahol olykor erős széllel kellett megküzdeni a kerékpározás során. A gyors pályán (750 méter úszás, 20 kilométer kerékpározás, 5 kilométer futás) szoros csata tajlott a percekért, másodpercekért. A tiszaújvárosi eseményen jelen voltak az Egri Triatlon Klub versenyzői, akik közül Fodor-Fejes Adrian (női szenior IV.) mindhárom távon stabilan versenyezve, 1:25.01 órás idővel magabiztos győzelmet aratott. Katona-Mező Ildikó (szenior II.) a 6. helyen végzett (1:26.18), míg Lajszner Attila az egyik legnépesebb kategóriájában, a 40 indulót számláló szenior II-ben (1:12.10) a 14. helyen ért célba.