BÚVÁRSPORT

2021.07.08. 16:15

Varga Krisztina ezúttal vb-ezüstérmes Tomszkban

Ezüstéremmel gyarapította világbajnoki medálgyűjteményét Varga Krisztina Tomszkban.

Varga Krisztina (balra) és Senánszky Petra (középen) a dobogón Fotó: Debreceni Búvárklub

A Búvár és Vízisport Klub Eger válogatottja az 50 méteres uszonyos gyorsúszás döntőjében ért be másodikként a célba. Az oroszországi városban zajló uszonyosúszó-világbajnokság harmadik versenynapján ezt a számot honfitársa, Senánszky Petra nyerte.

A Nemzeti Versenysport Szövetség tájékoztatása szerint Lengyeltóti Bence a dobogó harmadik fokára állt a 400 méteres uszonyos gyors fináléját követően. A negyedik magyar érmet a 4x200-as felszíni női váltó nyerte: a Suba Sára, Blaszák Lilla, Szabó Anita, Károlyi Csilla kvartett harmadik lett.

A magyar küldöttség három nap után öt arany-, öt ezüst- és négy bronzéremmel áll.