KÉZILABDA

2021.10.17. 11:46

A Gyöngyös többször is talpra állt a bakonyiak ellen

Hatalmas küzdelemben harcolta ki a győzelmet a Gyöngyös a vendég Veszprémi KKFT együttesével szemben, míg az egriek tükörsima vereséget szenvedtek az FTC-től.

S. K.

A férfi NB I. 5. fordulójának mérkőzésein:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–FEJÉR- B.Á.L VESZPRÉM 28–27 (13–15)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 800 néző. V: Sándor L., Szikszay Cs.

GYÖNGYÖS: Tomics – Vaszics 4, MARKEZ 8 (5), DURIS 4, VILOVSZKI 2, Hamidovic 4, Varsandán M. Csere: Nagy B. (kapus), Gerdán, Gráf M. 2, UBORNYÁK 4, Papp B., Gábori, Mátyás B. Edző: Konkoly Csaba

VESZPRÉM: Borbély – Szmetán 2, SZÉLES 3, Fazekas G. 2, Vajda H. 1, ÉLES B. 8 (4), Hári 4. Csere: Miklós (kapus), Bugyáki, Somogyi B. 3, Kurucz 3, Tóth P. 1. Edző: Tombor Csaba

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5–6, 17. p.: 8–10. 35. p.: 16–18, 41.p.: 19–20, 52. p.: 23–23, 56. p.: 25–25.

KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 12 perc.

HÉTMÉTERESEK: 5/5, ill. 4/4.

Ubornyák Dávid oroszlánrészt vállalt a gyöngyösiek sikeréből Fotó: Czímer Tamás

Harmadik hazai mérkőzésén is hibátlan maradt a mátraaljai gárda, amely a második félidőben teljesített jobban. A hazaiak négygólos hátrányból (6–10) kapaszkodtak vissza és 21–20-as állásnál vették át először a vezetést. A végjátékban Ubornyák Dávid alakításai hozták meg a győzelmet a gyöngyösieknek.

KONKOLY CSABA: – Igyekeztünk bizonyítani, hogy idén mi vagyunk a jobb csapat. Az első félidőben még nehezen tudtuk féken tartani a vendégeket, de szünet után sikerült új lendületet venni. A küzdőszellemmel egy percig sem volt gond, többször is sikerült felállni a padlóról. Fontos két pontot szereztünk, amely a lelkünknek is jót tett.

TOMBOR CSABA: – A mérkőzés nagy részében ugyan mi játszottunk fölényben, de az egyéni hibáink és a védekezésben elkövetett kihagyások megpecsételték a sorsunkat. A második félidőben kétgólos vezetésnél a hármas emberhátrány, kizökkentette a társaságot, ott visszajött a Gyöngyös a mérkőzésbe. Nem tudtuk tartani az Ubornyák, Duris párost.

KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–Kecskeméti TE-Piroska szörp, október 22., péntek, 18.00.

SBS-EGER–FTC 26–37 (15–20)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 750 néző. V: Bujdosó M., Horváth V.

EGER: Balogh T. – Lezák 5 (2), Pulay 3, Tóth R. 8, Machác, Tóvizi 1, Holdosi 1. Csere: Seprős (kapus), Kiss G., Bernatonis 3, Szuharev 1, Kovács M. 4, Szepesi N., Lakosy. Edző: Tóth Edmond

FTC: Győri M. – BUJDOSÓ B. 5 (1), FÜZI 7, Debreczeni 2, J. Mikita 1, KOVACSICS 3, NAGY B. 9 (1). Csere: ZERNOVIC 1 (kapus), Ónodi Jánoskúti 5 (1), Andjelics 1, Prainer, Pordán, Bognár A. 1, Bohács, Imre B. 2, Turák. Edző: Horváth Attila

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 5–6, 18. p.: 9–10, 24. p.: 10–16, 36. p.: 16–23, 42. p.: 18–26, 48. p.: 22–30, 54. p.: 24–33.

KIÁLLÍTÁSOK: 16, ill. 10 perc.

HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 4/3.

Az egri Simon Machácék (a labdával) nem tudják átlépni az árnyékukat Fotó: Lénárt Márton

Az első negyedóra még kiegyenlített küzdelmet hozott. Ezt követően a vendégek vették át a kezdeményezést, s 9–9-es állásról egy 6–0-ás sorozattal jelentős lépés előnyre tettek szert. Az egri védelem ingatag lábakon állt, a támadásban eladott labdákat pedig rendre góllal büntették a fővárosiak. A játék képe a második félidőben sem változott. A hazaiak rendkívül pontatlanul kézilabdáztak, támadásban és védekezésben is hiányzott az átütőerő. A vendégek könnyedén szerezték góljaikat, s az 52. percben már kétszámjegyűre (22–32) nőtt a különbség.

TÓTH EDMOND: – A vendégek a játék minden elemében fölénk nőttek. A 15. perctől esélyünk sem volt. Védekezésben nem tudtuk azt az intenzitást nyújtani, ami kell egy ilyen mérkőzés megnyeréséhez. Keressük az okát, hogy hazai pályán miért játszunk ennyire görcsösen. Bízom benne, hogy mielőbb sikerül átlépni az árnyékunkat, mert ez a szurkolótábor ettől többet érdemel.

HORVÁTH ATTILA: – Az elejétől kezdve nem volt kérdés, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést. Amit előzetesen elterveztünk, azt kifogástalanul sikerült megvalósítani. Felszabadultan kézilabdáztunk, maximálisan elégedett vagyok a csapattal.

KÖVETKEZIK: Sport36-Komló–SBS-Eger, október 22., péntek, 18.00.