Labdarúgás

2022.08.03. 20:04

Az FC Hatvan vendégként ütötte ki az Eger SE csapatát + videók, fotók

Ötgólos győzelmet aratott az NB III. Keleti csoportja 2. fordulójának Heves megyei rangadóján az FC Hatvan csapata az Eger SE vendégeként.

Bódi Csaba

Szanku Kristóf (középen) mesterhármassal járult hozzá a hatvaniak győzelméhez

Forrás: Huszárk Márk/Heves Megyei Hírlap

EGER SE–FC HATVAN 0–5 (0–2)

Eger, Szentmarjay stadion, 150 néző. V.: Práth Dávid (Márkus, Elek).
EGER: Szalay – Fényes (Papp, 74.), Burger (Révész, 46.), Juhász G. – Orosz, Kispál (Dobler, 74.), Hegedűs D., Nagy G., Hadnagy (Jónyer, 46.) –  Simon A., Berki (Batta, 65.). Vezetőedző: Szekeres Adrián.
HATVAN: Cellár – Tarnóczi, Barthel, Labát, Karácsony – Panyi – Kitl, Szabó R. (Bárkányi, 26.) – Fellner (Dinka, 55.), Szanku, Sármány (Czibolya, 67.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak.

Nem óvatoskodtak egymással a csapatok, nagy lendülettel vetették magukat a játékba a megyei derbin. Az első helyzetet a 8. perc hozta, a hatvani Fellner Krisztofer 17 méteres lövése azonban elkerülte a kaput. Az első negyedórában a hazaiak birtokolták többet a labdát, ám Cellár Jaroslávnak csak a 19. percben kellett először közbeavatkozni. Igaz, akkor jókor volt jó helyen a vendégek kapusa, aki Juhász Gergő három méterről kapura fejelt labdáját tolta ki. A 24. percben Hadnagy Bence előretörése okozott veszélyt, mi több, kishíján gólt, de a blokkolás eredményes volt a hatvaniak részéről. Nem telt el félóra, de az FCH Szabó Roland sérülése miatt csapatkapitányát veszítette. Helyére Bárkányi Arnold lépett a gyepre. A 31. percben Szanku Kristóf már csak Szalay Alex Miklóssal állt szemben, ám az ESE hálóőre lábbal tisztázott. A 36. percben azonban már tehetetlen volt a házigazdák egyese. Tarnóczi Roland a jobb oldalon Hadnagyot átjátszva jól adott középre, ahol az érkező Sármány Kristóf két méterről a kapu helyezte a labdát, 0–1.

A gólszerző nem sokkal később, a 42. percben aztán gólpasszal jeleskedett, a bal oldali szögletzászlótól egy csel követően beadta a labdát, amit Szanku Kristóf a védő gyűrűjében, 5,5 méterről a hálóba bólintott, 0–2.

A szünetben a védelemben kettős cserét hajtott végre Szekeres Adrián, ám két perc sem telt el, amikor a Sármány–Szanku összjáték ismét gólt eredményezett, ezúttal 5,5 méterről leadott lövéssel a végén 0–3. A válasz helyzet formájában érkezett hazai részről, Juhász Gergő szólója után Jónyer Kristóf lövését Karácsony Dávid a kapu előteréből vágta ki. A 67. percben az egri védelem újabb hibáját büntette góllal a Zagyva-parti együttes. Nem meglepő módon Sármány volt az előkészítő, Szanku pedig a befejező ember, így aztán már 0–4 szerepelt az eredményjelzőn. A tetemes hátrány birtokában próbált fölénybe kerülni az ESE, viszont szépítés helyett újabb kapott gól következett. A 78. percben Panyi Attila fejezett be támadást góllal (0–5), kialakítva ezzel a végeredményt, mert a párharc utolsó tíz percében már nem történt semmi érdemleges.

A hatvaniak remek egyéni teljesítményeknek köszönhetően, jó csapatmunkával arattak fölényes és megérdemelt győzelmet.

Mester(i) mondatok

Szekeres Adrián: – Jól kezdtünk a mérkőzést, irányítottuk a játékot megvoltak a lehetőségeink a 16-oson belül, de hiányzott a jó döntéshozatal csakúgy, mint Kisvárdán, vagyis ez mindenképp javításra szorul. Ha csapat kap egy gólt, vagy kap még egyet, akkor nem szabad így szétesni, meg kell találni az okát, hogy ez ne legyen így.
Zoran Szpisljak: – Arra számítottunk, hogy az első 20–25 perc kemény és nehéz lesz úgy, hogy az előző forduló még mindkét csapat játékosainak benne volt a lábában és a fejében. Az első negyedóra után lehetett látni, hogy felszabadultunk és magasabb ritmusban játszunk, onnantól kezdve sokkal több helyzetet alakítottunk ki és gyönyörű gólokat rúgtunk. Fontos, hogy középcsatárunk, Szanku Kristóf nemcsak betalált, de három gólt szerzett, miként a fiatal Panyi Attila is gyönyürű találattal mutatta meg a tudását az NB III-as szinten. A csapat nagyon jó teljesítményt nyújtott úgy, hogy akadtak kiemelkedően futballozó játékosok. Öt gólt elérve, fontos három pontot szereztünk. Az ellenfélnek sok sikert kívánok!

20. Eger SE 2 – – 2 0–9 0
Következik: Magyar Kupa, 1. forduló: Encs–Eger, augusztus 6., szombat, 16.30.  Létavértes–FC Hatvan, augusztus 7., vasárnap, 16.30.