Atlétika

2022.10.09. 21:49

Az egri szenior ultrafutók bajnoki érmeihez a köztársasági elnök gratulált

Az 56 éves Vörös József életében először futotta le három órán belüli idővel a maratoni távot.

Mészáros Lajos és Vörös József között Novák Katalin köztársasági elnök

Forrás: Beküldött fotó

A 37. Spar Budapest Maraton kétnapos futófesztivál országos korosztályos versenyként is szolgált a 42 195 méteres maratoni számban. Egriként Vörös József az M55-ös kategóriàban magyar bajnoki címet szerzett. Az 56 éves atléta kiemelkedő teljesítménnyel, 2:59:10 órás eredménnyel ért célba.

Abszolútban csak egy lengyel rivális előzte meg, méghozzá mindössze 26 másodperccel...

A szintén megyeszékhelyi Mészáros Lajos az M60-as kategóriában a 3. helyen végzett 3:25:50 órás idővel. A Szuperinfó színeiben indult sportolóknak Novák Katalin köztársasági elnök is gratulált, aki nemcsak rajtoltatott, hanem maga is rajthoz állt: négyfős csapat befutó tagjaként teljesítette a maratoni távot. Csapattársa volt Lévay Viktória színésznő, Hosszú Katinka olimpiai bajnok úszó és Szente Vajk rendező.

A 42,195 kilométernek 3750-en vágtak neki. Közülük a férfiaknél Szemerei Levente (2:21:44) és Csillag Eszter (2:59:16) nyert.

A 37. Spar Budapest Maraton Fesztivál idén a 830 hazai település mellett 89 ország sportolóinak részvételével zajlott.