Kézilabda

2022.11.29. 09:55

Beosztotta az erejét és megnyerte a rangadót Vácott a Hatvani KSzSE

A hevesiek az egyik közvetlen riválisukkal szemben arattak győzelmet. A sikerből oroszlánrészt vállalt Kelemen Gréta.

Sike Károly

Petrovics Anna (a labdával) vezére volt a hatvaniaknak

Forrás: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap

A női NB II. Északi csoportja 8. fordulójának mérkőzésén:

PRAKTIKER-VÁC U22–HATVANI KSZSE 19–22 (10–12)
DKA Sportcsarnok Vác,  60 néző. V.: Kovács G., Papp B. A.
HATVAN: ANTÓNI – Sepsi R. 3, SZARVAS R. 8 (1),  Dánffy Dorina, PETROVICS 5,  Szarvas N., Rózsa 2. Csere: Juhász E. (kapus), Dánffy Diána, Ledacs Kiss 1, Németh L., Szikra, Vanda Sz., Blaskó 3. Edző: Bárány Zsolt
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–3, 12. p.: 4–6, 18. p.: 6–8, 24. p.: 8–10, 36. p.: 12–16, 42. p.: 14–16, 48. p.: 17–17, 54. p.: 18–19.
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/2, ill. 3/1.
BÁRÁNY ZSOLT: – A héten alig tudtunk edzeni, annyi betegünk volt. Spórolni kellett az erővel, hiszen nagy nyomást kellett visszaverni. Az első félidőt kemény védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel, jó támadójáték mellett sikerült hozni. A második játékrészben meg ezt sikerült lemásolni. Le a kalappal a lányok előtt! Nagyon fegyelmezetten, egymásra nagyon figyelve játszottak, esélyt sem adva az ellenfélnek. Szuper volt!
KÖVETKEZIK: Hatvani KSZSE–BVSC-Zugló, december 3., szombat, 17.00.

A női NB II. Északkeleti csoportja 8. fordulójának mérkőzésein:

HAJDÚNÁNÁS SK–STAVMAT FÜZESABONYI SC 28–21 (16–14)
Hajdúnánás, Hódos Imre Sportcsarnok, 100 néző. V.: Csanádi A., Polgár A.
FÜZESABONY: Végh L. – Ludvig-Tietze K., Kriston N. 3, Bocsi Sz. 4, Halmai M. 2, Menyhárt-Hanusz B. 7 (4), Szentkeressy-Kovács R. 4. Csere: Sattmann J., Tóth D. (kapusok), Nagy Liza, Nagy Luca, Czakó G., Tamás Cs., Dohány V. 1, Erdélyi D. Edző: Gyöngy Márió
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/5, ill. 5/4.
GYÖNGY MÁRIÓ: – A 45. percben még csak egy góllal vezetett az ellenfél, ezután több technikai hibánk is volt ebből alakult a hétgólos vereség. Ennek ellenére gratulálok a csapatnak, mert jól játszott, nagyot küzdött és a végéig meccsben volt a bajnokság fő esélyese ellen, idegenben.
KÖVETKEZIK: Hajdúböszörményi TE–STAVMAT Füzesabonyi SC, december 4., vasárnap, 16.00.

JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE–BSK-MISKOLC 30–25 (18–14)
Heves, sportcsarnok, 100 néző. V.: Bugyi T., Nász P.
HEVES: KELEMEN G. – Vereb N. 1, KÓCZIÁN E. 4, ADÁCSI L. 7, Góbor N., VIZES B. 10 (2), Nagy E. 2. Csere: Juhász A. (kapus), ADÁCSI N. 4, Pásztor V. 1, BALOG R. 1. Edző: Makó Nándor.
KIÁLLÍTÁSOK: 14, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. 6/5.
MAKÓ NÁNDOR: – Végig fegyelmezetten játszottunk, amihez extra kapusteljesítmény társult Kelemen Gréti jóvoltából. Remek győzelmet arattunk!
KÖVETKEZIK: Ungvár KC–Juventus Panoráma Hevesi SE, Hajdúnánás, december 3., szombat, 13.00.

A férfi NB II. Északi csoportja 9. fordulójának mérkőzésén:

BUDAKALÁSZI SC 1995–FENSTHERM-FUTURE FÜZESABONY 26–20 (15–8)
Szentendre, Ferences Sportcsarnok, 60 néző. V.: Cseszregi B., Sipos J.
FÜZESABONY: SZABÓ P. – Molnár M. 2, Péter A., Varjú P. 3, HEVÉR T. 2, Blazsek M. 3 (1), Nagy B. 2. Csere: Ács I. 1, Igó Á., Bajzát Zs. 3 (2), Major A., JUHÁSZ P. 2 (1), Fazekas Á. 2. Edző: Major Attila
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 0 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/2, ill. 7/4.
MAJOR ATTILA: – Az egyik bajnokesélyes otthonában nem tudtuk megvalósítani, amit elterveztünk. Ilyen meccsen sokkal több jó egyéni teljesítménnyel lehet keresnivalónk.
KÖVETKEZIK: Pénzügyőr SE–Fenstherm-Future Füzesabonyi SC, december 3., szombat, 15.00.