Kézilabda

2023.05.01. 15:46

Kóczián utolsó pillanatban lőtt gólja győzelmet ért a hevesieknek a rangadón

A hatvani nők hazai pályán, míg a hevesi hölgyek idegenben diadalmaskodtak az NB II.-es pontvadászat legutóbbi fordulójában. A Hajdúnánással szemben a Füzesabony is behódolt.

S. K.

A hevesi Vereb Napsugárék (4) értékes pontokat gyűjtöttek

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A női NB II. Északkeleti csoportjának 19. fordulójában:

STAVMAT FÜZESABONYI SC–HAJDÚNÁNÁS SK 27–36 (15–19)
Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok, 100 néző. V.: Benya-Hantos D., Kovács K.
FÜZESABONY: Végh L. – Kriston 8, Ludvig-Tietze 1, Bocsi 4, Menyhárt-Hanusz 4, Dohány, Szentkeressy-Kovács 6. Csere: Sattmann (kapus), Molnár N. 1, Lányi G. 3 (1). Edző: Gyöngy Márió
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–3, 12. p.: 4–9, 18. p.: 8–14, 24. p.: 12–17, 36. p.: 17–21, 42. p.: 20–24, 48. p.: 24–29, 54. p.: 25–32.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/1, ill. 7/6.
GYÖNGY MÁRIÓ: – Hétgólos hátrányból többször is sikerült négyre zárkózni, de ennél közelebb nem sikerült kerülni az ellenfélhez, leginkább azért, mert a nánásiak jól szervezett támadásai ellen nem tudtunk hatékonyan védekezni.
KÖVETKEZIK: STAVMAT Füzesabonyi SC–Hajdúböszörményi TE, május 14., vasárnap, 16.00.

BSK-MISKOLC–JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE 27–28 (15–14)
Felsőzsolca, Rendezvények Háza, 40 néző. V.: Katona J., Katona K.
HEVES: JUHÁSZ A. – VEREB N. 5, KÓCZIÁN E. 2, ADÁCSI L. 7, ADÁCSI N. 6, BALOG R. 4 (2), NAGY E. 4. Csere: KELEMEN G. (kapus), KAKUK L., PÁSZTOR V. Edző: Makó Nándor.
KIÁLLÍTÁSOK: 0, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 2/2.
MAKÓ NÁNDOR: – Emberileg szívet melengetően lelkesen, szakmailag rendkívül fegyelmezetten játszottunk, így értékes győzelmet arattunk a CSAPATOMMAL!
KÖVETKEZIK: Juventus Panoráma Hevesi SE–Ungvár KC, május 14., vasárnap, 16.00.

A női NB II. Északi csoportjának 19. fordulójában:

HATVANI KSZSE–PRAKTIKER-VÁC U22 33–22 (20–7)
Hatvan, sportcsarnok, 120 néző. V: Mezei F., Paska N.
HATVAN: BÁRÁNY P. – Horváth M. 2, PETROVICS 6, Szarvas R.1, DÁNFFY DORINA 7, RÓZSA 8 (4), Vanda Sz. 2. Csere: Antóni, Juhász E. (kapusok), Szendrődi 1, Sepsi R., Németh L. 3, Dánffy Diána 3. Edző: Bárány Zsolt
KIÁLLÍTÁSOK: 14, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/3, ill. 7/3.
BÁRÁNY ZSOLT: – Ismét a szebbik arcát mutatta a csapat. Kimagasló kapusteljesítmény mellett jó volt a védekezésünk és a támadójátékunk is hatékonynak bizonyult. Örömteli, hogy mindenki hozzá tudott tenni ehhez a szép győzelemhez. Köszönjük a szurkolást!
KÖVETKEZIK: BVSC-Zugló–Hatvani KSZSE, május 13., szombat, 18.00.