Vízilabda

2023.05.07. 18:46

Tigra-ZF-Eger: ezúttal nem sikerült a bravúr a Szőnyi úton

A hetedik helyért játszhat a Tigra-ZF-Eger férfi csapata az OB I.-ben, miután az 5–8. helyért zajló rájátszás első párharcát elveszítette a BVSC-Zugló együttesével szemben.

Egri részről Dimitrije Krijestorac célzott a legjobban

A férfi OB I. 5–8. helyért zajló rájátszásának 3. mérkőzésén:

BVSC-ZUGLÓ–TIGRA-ZF-EGER 12–10 (2–1 , 4–4 , 2–3, 4–2)
Budapest, Szőnyi út. V.: Csanádi Zs., Tóth S.
BVSC: Gyapjas – Gál D., Mészáros M. 5, Gyárfás T. 2,  Szabó II. Bence, Csapó M. 1, Batizi 1. Csere: Tátrai 1, Sziládi, Nagy M. 1, Mészáros Cs., Kovács Péter 1. Edző: Kemény Kristóf
EGER: Grieszbacher – Krijestorac 4, Baksa 2, Lőrincz B., Gólya N., Kovács Gábor 1, Rádi R. Csere: Spitz M. 1, Sári A., Szalai G., Murisics 2, Dóczi M. Edző: Tóth Kálmán
GÓL–EMBERELŐNYBŐL: 17/8, ill. 15/7.
ÖTMÉTERESBŐL: 1/1, ill. 2/2.
KIPONTOZÓDOTT: Szabó II. Bence és Sári A. a 19., Lőrincz B. a 26., Gólya N. a 27. percben.
KIÁLLÍTVA (VÉGLEG CSERÉVEL): Rádli R. a 12. percben.
A második negyed közepén már 6–3-ra vezetett a BVSC, de az egriek sorozatban lőtt négy találattal a harmadik negyedben fordítottak (6–7). A fővárosiaknak hamar sikerült visszavenni a vezetést, s innen már kézben tartották az összecsapást.
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye: 9–6, a BVSC javára.
A másik ágon a Szolnok 9–0-s összesítéssel lépett túl a Miskolcon. Az egriek így a borsodi gárdával mérkőzhetnek a hetedik helyért.