2023.08.26. 20:03

Egy híján ötven gólt kapott a Gyöngyös Veszprémben

A férfi NB I. 4. fordulójából előrehozott mérkőzésen gólgálát tartott a címvédő Telekom Veszprém.

A veszprémi falat nehéz volt áttörni Martin Potiskéknak (jobbról)

TELEKOM VESZPRÉM–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 49–31 (22–12)

Veszprém Aréna, 940 néző. V.: Bujdosó M., Horváth V.
VESZPRÉM: Biosca – Marguc 3 (1), J. Omar 4, Remili 3, Pesmalbek 9, el-Dera 3, Casado 6. Csere: Nagy Benedek (kapus), Sandell 4, Ligetvári 2, Bőti 1, Vajlupov 5, Fabregas 6, Kosorotov 3. Edző: Momir Ilics
GYÖNGYÖS: Tomics – Lakosy 3, Schaffer 6, Hegedüs M. 6, Pietruszko 2, Potisk 1, Varsandán M. Csere: Gyánti (kapus), Ubornyák 4, Jaros, Bura 2 (1), Bodor 2, Schmid 2, Nagy Á., Edwards 1, Gráf 2 (1). Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–1, 12. p.: 9–2, 18. p.: 14–4, 24. p.: 18–8, 36. p.: 29–18, 42. p.: 35–21, 48. p.: 40–25, 54. p.: 44–30.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/1, ill. 2/2.

A veszprémieknél Hugo Descat, Andreas Nilsson és Bjarki Már Elísson sérülés miatt nem lépett pályára, míg Kentin Mahé családi okok miatt hagyta ki a bajnoki rajtot. A gyöngyösieknél Jóga Norbert, Nkousa Dávid és Podoba János szerepel a maródiak listáján.
A hazaiak ennek ellenére már a 18. percre tízgólos előnyt szereztek (14–4), ami alapjaiban meghatározta a mérkőzés további alakulását. A gyöngyösiek nem tudták felvenni a versenyt a címvédővel, amely futószalagon szállította a gólokat.
MOMIR ILICS: – Remekül alakult a mérkőzés. Nagyon kemény védekezésből, gyors ellentámadásokat vezettünk. Nincs okom a panaszra, minden rendben volt.
BÍRÓ BALÁZS: – A hazaiak győzelméhez kétség sem férhetett, nincs egy súlycsoportban a két csapat. A hazaiak világsztár játékosai igazolták a hírnevüket. Becsülettel küzdött a gárda, de ez most ennyire volt elég.
KÖVETKEZIK: OTP-Bank Pick Szeged–HE-DO B. Braun Gyöngyös, szeptember 1., péntek, 17.00.