A férfi NB I. 2. fordulójában az egrieknek könnyűnek találtattak Csurgón.

Varsandán Milán a gyöngyösiek legjobbjának számított

CSURGÓI KK–QHB-EGER 35–26 (18–11)

Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, 700 néző. V.: Felhő F., Öcsi T.
CSURGÓ: Holló B. – Kriszmancsics 4 (1), Mazurek 2, Vasvári, Szeitl E. 5, Herceg 2, Bazsó 4. Csere: Füstös Á. (kapus), Spruk 4, Zagar 1, Borsos, Papp T. 2, Gábor M. 4, Tóth P. 1, Gebhardt, Tufegdzics 6 (2). Edző: Baranyai Norbert.
EGER: Marczika – Lezák 1 (1), Nastaj, Tóth K. 4, Zennadi 5, Silva 3 (1), Bajus. Csere: Ágoston (kapus), Kiss G., Tóvizi 3, Kavin 3, Boros 3 (1), Juhász P., Maracskó 4. Edző: Tóth Edmond  AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–3, 12. p.: 6–3, 18. p.: 9–6, 24. p.: 14–8, 36. p.: 23–13, 42. p.: 27–16, 48. p.: 31–20, 54. p.: 33–23.
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK:  5/3, ill. 3/3.
Öt perc játék után 1–3-as állás szerepelt az eredményjelzőn, amire a csurgóiak 7–0-ás szériával válaszoltak. A folytatásban három gólnál közelebb már nem kerültek vendéglátóikhoz az egriek.
BARANYAI NORBERT: – A védekezésünk jól működött, a rendezetlen védelemmel szemben sok könnyű gólt szereztünk. Tudtuk, hogy a vendégek kispadja rövidebb, ezért végig nagy tempót diktáltunk.
TÓTH EDMOND: – Komoly csapást mért ránk a Csurgó. A múltheti bravúr után ezúttal kaptunk egy nagy pofont. Nagyon sokat kell még tanulni és fejlődni, hogy ilyen erős csapatokkal is fel tudjuk venni a versenyt. Más sebességen játszottak, nagyon kemény védekezéssel találkoztunk.
KÖVETKEZIK: QHB Eger–MOL Tatabánya KC, szeptember 15., péntek, 18.00.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–PLER-BUDAPEST 32–27 (18–15)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 800 néző. V.: Paska D., Vastag S.
GYÖNGYÖS: Tomics – Lakosy 4, Schaffer 2, Bodor 2, Hegedüs M. 4, Potisk 1, Varsandán M. 10 (4) Csere: Podoba (kapus), Ubornyák 2, Jaros, Bura 5, Schmid 1, Nagy Á., Edwards, Gráf, Pietruszko 1. Edző: Bíró Balázs
PLER: Kránitz – Tóth Á. 3, Zubec 4, Sunajko 1, Simotics 3, Javor 4, Holdosi. Csere: Takács Á. (kapus), Strelnikov, Fekete Á. 1, Várszegi 1, Petricsenko 1, Szkokán 5, Ács, Vizler 4 (1), Farkas T. Edző: Horváth Attila.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 6–2, 12. p.: 8–7, 18. p.: 10–11, 24. p.: 15–11, 36. p.: 20–19, 42. p.: 25–21, 48. p.: 28–23, 54. p.: 30–25.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 2/2.
A gyöngyösiek hiába vezettek előbb 5–1-re, majd 16–12-re is, a fővárosiaknak innen még sikerült visszajönni a mérkőzésbe, de 29–23 után már nem volt kérdés, hogy Gyöngyösön maradnak a bajnoki pontok.
BÍRÓ BALÁZS: – Abban azért bíztam, hogy a mérkőzés hajrája már könnyebb lesz. Nagyot kellett küzdenünk, ami a vendégek érdeme. A többgólos vezetésnél a lélektani előnyünket nem tudtuk kellően meglovagolni, hogy megtörjük őket.
HORVÁTH ATTILA: – Ennyi hibával nagyon nehéz mérkőzést nyerni. Annak örülök, hogy nem adtuk fel, és többször jelentős hátrányból kapaszkodtunk vissza. Jó útón járunk, de a helyzetkihasználáson javítani kell.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–FTC-Green Collect, szeptember 16., szombat, 18.30.