2023.09.02. 21:29

Hatgólos hátrányból fordítva nyert a QHB-Eger a Füred ellen

Az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott Balatonfüred elleni győzelemmel tért vissza a sportág élvonalába a QHB-Eger.

Fantasztikus bravúr az egriektől

A férfi NB I. 1. fordulójának mérkőzésén:

QHB-EGER–BALATONFÜREDI KSE 26–25 (10–13)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző. V: Sándor L., Szikszay Cs.
EGER: ÁGOSTON – Lezák 2 (1), NASTAJ 4, TÓTH K. 4, ZENNADI 5, SILVA 8 (4), Száva. Csere: MARCZIKA (kapus), KISS G., Tóvizi 1, Bajus, Döme, Boros, Maracskó 2. Edző: Tóth Edmond
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P., Kljun 2, Szűcs B., Szretenovics 2, VARGA M. 5, Bóka 1. Csere: Bősz (kapus), Szöllősi B. 4, Kemény 2, Pelko 3, Brandt 4, Szmetán 2 (1), Gosztovics, Dénes J. Edző: György László
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–3, 12. p.: 6–4, 18. p.: 6–7, 24. p.: 8–11, 36. p.: 12–16, 42. p.: 15–18, 48. p.: 17–21, 54. p.: 20–23.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/6, ill. 2/1.

A 34. percben 10–16-os állásnál már nyeregben érezhették magukat a fürediek, de az utolsó húsz percre jelentősen feljavuló egriek megakasztották a vendégek gépezetét. A hajrára piros lap miatt Hornyák Pétert és Sztevan Szretenovicsot is elveszítő BKSE az utolsó öt percben már csak egy gólt szerzett. Az egriek Francisco Silva hétméteresből szerzett találatával az 59. percben egyenlítettek (25–25), a győztes gól pedig 28 másodperccel a vége előtt született, Tóth Károlynak köszönhetően. Az utolsó másodpercben még Marczika Barnabás hatalmas bravúrral kivédte Tadej Kljun lövését, majd óriási ünneplés vette kezdetét.
TÓTH EDMOND: – Nagyon vártuk már, hogy megmutathassuk magunkat az egri közönségnek, de kellett negyven perc, mire mindenki felfogta, hogy milyen erő érkezik a lelátóról. A hajrában a szurkolók szárnyakat adtak a csapatnak. Magam sem tudom, hogy nyertük meg ezt a meccset, de nagyon büszke vagyok a csapatra.
GYÖRGY LÁSZLÓ: – Hiába vezettünk a második félidőben már hat góllal, nem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat. Nagyon sokat hibáztunk, ami nem maradt büntetlenül. A végére mentálisan is szétestünk, szégyeljük magunkat.
KÖVETKEZIK: Csurgói KK–QHB-Eger, szeptember 9., szombat, 18.00.

AZ 1. FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Telekom Veszprém–Csurgói KK 40–29, PLER-Budapest–MOL Tatabánya KC 19–27, OTP Bank-Pick Szeged–HE-DO B. Braun Gyöngyös 37–28, HSA NEKA–Carbonex-Komló 21–20, CYEB-Budakalász–FTC-Green Collect 22–36, Dabas KC–Fejér B.Á.L.-Veszprém 34–29.