2023.09.01. 19:08

Emelt fővel távozott Szegedről a Gyöngyös

Kilencgólos vereséggel zárt a HE-DO B. Braun Gyöngyös az OTP Bank-Pick Szeged vendégeként a férfi NB I. 1. fordulójában.

Alekszandr Tomics védései sokat jelentettek a gyöngyösieknek

OTP BANK-PICK SZEGED–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 37–28 (17–12)

Szeged, Pick Aréna, 1500 néző. V.: Hargitai G., Markó G.
SZEGED: Mikler R. – Sostaric 8 (7), Stepancic 6, Bombac 3, Bánhidi 1, Mackovsek 3, Frimmel 2. Csere: Imsgard (kapus), Gaber 2, Martins 3, Szita 2, Szilágyi 1, Garciandía 3, Kalaras 1, Jelinic 1, Rea 1 (1). Edző: Kárpáti Krisztián
GYÖNGYÖS: Tomics – Lakosy 1, Schäffer 1 (1), Hegedüs M. 4, Bodor 4, Potisk 4, Varsandán M. 3. Csere: Podoba, Gyánti (kapusok), Gráf 2 (1), Bura 6, Schmid, Pietruszko 2, Jaros 1, Edwards. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–1, 12. p.: 6–3, 18. p.: 11–6, 24. p.: 13–9, 36. p.: 20–15, 42. p.: 24–20, 48. p.: 28–23, 54. p.: 33–26.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 10/8, ill. 3/2.
A gyöngyösiek számára a negyedik fordulóból előrehozott Telekom Veszprém elleni idegenbeli mérkőzés (49–31) jelentette a bajnoki nyitányt, amelyet egy héttel később követett a szegedi fellépés. A két sztárcsapat elleni találkozó közül egyértelműen a Tisza-parti sikerült jobban. A vendégek ugyan negyedóra játék után már ötgólos hátrányba kerültek, de ezt a különbség egészen a hajráig tartották és egyszer sem nőt kétszámjegyűre a különbség.
KÁRPÁTI KRISZTIÁN: – Nagy változásokon ment keresztül a nyáron a gárda, aminek még láthatóak a jelei. A gyöngyösiek megnehezítették a dolgunkat, a kapusuk sok ziccert védett. Az út amin elindultunk jó, összességében elégedett vagyok.
BÍRÓ BALÁZS: – Az volt a cél, hogy a múlt heti veszprémi vereséget követően a tavalyi bajnoki döntő másik résztvevőjét kicsit komolyabb ellenállásra késztessük. Ez sikerült, emelt fővel mehetünk haza. A támadójátékunkban több pozitívum volt, mint a védekezésben.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–PLER-Budapest, szeptember 9., szombat, 18.00.