2023.10.14. 21:38

A QHB-Eger fürdőzik a szurkolók szeretetében

A sportág élvonalába egy év után visszatérő QHB-Eger nyerte a szezon első Heves vármegyei rangadóját az NB I.-ben. A vendég HE-DO B. Braun Gyöngyös háromgólos vereséggel távozott a Kemény Ferenc Sportcsarnokból.

Francisco Silva (a labdával) az egriek egyik legjobbjának számított

A férfi NB I. 6. fordulójának mérkőzésén:

QHB-EGER–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 31–28 (19–16)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 885 néző. V: Nagy F., Túróczy J.
EGER: MARCZIKA – Lezák 4 (2), Nastaj 2, Tóth K. 1, ZENNADI 6, F. SILVA 9 (2), Bajus. Csere: ÁGOSTON (kapus), Kiss G., Maracskó 2, Döme 1, TÓVIZI 3, Boros 1, Kavin, Hebo 2. Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: Tomics – Lakosy 1, Schaffer 3, Hegedüs M. 4, Bodor 2, Potisk 2, Varsandán M. 5 (2). Csere: Podoba (kapus), Ubornyák 1, Pietruszko, Schmid 2, Jóga, Jaros 1, Gráf, EDWARDS 5, Bura 2. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5–4. 12. p.: 7–9. 18. p.: 10–9. 24. p.: 14–12. 36. p.: 20–21. 42. p.: 24–23. 48. p.: 27–25. 54. p.: 28–27.
KIÁLLÍTÁSOK: 16, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/4, ill. 3/2.

Telt ház előtt, fantasztikus hangulatban, igazi rangadót vívott a két csapat. A mérkőzés nagy részében az egriek vezettek, a legnagyobb különbség háromgólos hazai vezetésnél mutatkozott. A gyöngyösiek ugyan többször is egyenlítettek, de hideg fejjel és hatalmas szívvel küzdő vendéglátók kézben tartották a mérkőzést. Az egriek az utolsó négy percben 3–0-s sorozattal biztosították be győzelmüket.
TÓTH EDMOND: – Hatalmas csata, fantasztikus hangulatban. Mi ezt élvezzük, fürdőzünk a szurkolók szeretetében, igyekszünk ebben a közegben kiteljesedni. Nagyon sokat jelent nekünk a drukkerek támogatása, főleg egy ilyen végjátékban. Szívvel, lélekkel harcolunk.
BÍRÓ BALÁZS: – Az első félidőben kaptunk 19 gólt, ami ránk egyáltalán nem jellemző. A támadójátékunk hektikus volt, műveltünk nagyon szép dolgokat és őrjítő butaságokat egyaránt. Lényeges különbség mutatkozott a kapusteljesítmények között is. Sok összetevős ez a vereség, gratulálok a hazaiaknak. Az egrieket vitte a hazai pálya lendülete.
KÖVETKEZIK. Október 21., szombat, 18.00: Dabas KC–QHB-Eger, HE-DO B. Braun Gyöngyös–Fejér B.Á.L. Veszprém.