Labdarúgás

2023.11.18. 19:50

546 nap után nyert újra bajnoki meccset a Besenyőtelek SC

Hosszú böjtöt követően érezhette meg újra a győzelem ízét a Besenyőtelek SC csapata.

Az Eger SE II. ellen győztes Besenyőtelek SC csapata

Forrás: Beküldött fotó

A BSC a Heves vármegyei I. osztályú bajnokság 13. fordulójában az Eger SE II. csapata ellen 2–1-es sikert aratott. A piros-fehérek Utasi Bence góljával szereztek vezetést a 26. percben, amit a vendégek Berecz Kornál jóvoltából a 77. percben még kiegyenlítettek. Hazai részről a fordulat a 86. percben következett, amikor Tóth József betalált Molnár-Nagy Marcell kapujába.

A 2–1-es besenyői diadal 546 nap után született meg. Legutóbb ugyanis 2022. május 21-én nyert a gárda, méghozzá a ma már NB III.-as Gyöngyösi AK ellen (3–2).

Azt követően 2022/23-ban egy teljes bajnoki év telt el 24 mérkőzésen elszenvedett 24 vereséggel és 11–140-es gólkülönbséggel.

A 2023/24-es pontvadászat őszi idényének első tíz meccsén ugyancsak kikapott a gárda. Mindez azt jelenti, hogy 35 kudarcot (2022. május 28. FC Hatvan–Besenyőtelek 4–2, 24 vereség a 2022/23-ban és 10 vereség 2023/24-ben) követően örülhettek a technikai vezetőként Vass István irányította klubnál.

Forrás:  adatbank.mlsz.hu