2023.11.05. 15:12

Eszterházy SC: az utolsó negyedórában kardot rántottak a vitézek

Az esztergomiakat szakmai igazgatóként segítő korábbi FTC-edző, Elek Gábor, a hajrában már hátradőlve nézhette csapata hetedik bajnoki győzelmét.

Farkas József nem lehet elégedett

A női NB I/B 9. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–ESZTERGOMI VITÉZEK 28–35 (14–14)
Eger, Eszterházy-csarnok, 200 néző. V.: Kovács T., Mándli B.
ESC: KOZMA 1 – Zákányi 1, Simon A., Tóth G. 2, Babinszky, Vass V. 5 (1), Kiser 6 (2). Csere: Kiss-Gadányi, Kalcsó (kapusok), Bernát 2, Iván E. 3, Pint L. 1, Szentkeressy-Kovács, Gazsovics 2, Zsákovics 3, Kurmai 2. Edző: Farkas József.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 4–5, 18. p.: 8–7, 24. p.: 9–12, 36. p.: 17–16, 42. p.: 19–20, 48. p.: 22–24, 54. p.: 23–29.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/3, ill. 6/4.
Az utolsó negyedórában nyílt ki igazán az olló. A 147-szeres korábbi válogatott, 36 éves irányító játékost, Szucsánszki Zitát is soraiban tudó vendégek 22–23-as állásról a végére fölényessé tették a győzelmüket.
FARKAS JÓZSEF: – A rutin győzedelmeskedett. Az első félidőben jól játszottunk, ha a lehetőségekkel jobban sáfárkodunk, akár nagyobb előnyre is szert tehettünk volna. A szünet után a védekezésünk alábbhagyott, az ellenfél pedig felőrölt bennünket ennek a következménye a nagy arányú vereség.
KÖVETKEZIK: Szombathelyi KKA–Eszterházy SC, november 11., szombat, 18.00.