2023.11.22. 21:28

Férfi NB I.: méretes zakót szabtak az egriekre a fővárosban

A parádés teljesítménnyel előrukkoló Ferencvárosi TC a játék minden elemében a QHB-Eger fölé nőtt. A mélyen tudásuk alatt teljesítő vendégek súlyos vereséget szenvedtek az Elek Gyula Arénában. A hazaiak kapusa, Borbély Ádám húsz lövést hárított.

Az egri Abdeldjalil Zennadiék (a labdával) alulmaradtak

A férfi NB I. 11. fordulójának mérkőzésén:

FTC-GREEN COLLECT–QHB-EGER 37–20 (16–8)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 500 néző. V.: Sándor Gy., Szabó B.
FTC: BORBÉLY – Lékai 2, Ónodi-Jánoskuti 3, Debreczeni 1, J. Mikita, Nagy B. 3 (1), Szepesi Zs. 1. Csere: Győri K. (kapus), Bognár A. 5, Füzi 5, Balogh Zs., Pordán 1, Prainer 4, Csörgő K. 3, Bujdosó 5, Kovacsics 4. Edző: Pásztor István
EGER: Ágoston – Lezák 1, Nastaj, Tóth K., Zennadi 3, F. Silva 2 (1), Bajus. Csere: Marczika (kapus), Kiss G., Hebo 2, Tóvizi 2, Kavin, Döme, Boros B. 4, Száva 4, Maracskó 2. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–0, 12. p.: 8–2, 18. p.: 11–4, 24. p.: 13–5, 36. p.: 21–10, 42. p.: 25–12, 48. p.: 30–15, 54. p.: 34–18.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 2/1.
A fővárosiak már a mérkőzés korai szakaszában jelentős előnyre tettek szert. Bő tíz perc után 8–1-re vezettek a hazaiak, miközben Borbély Ádám hét védést is bemutatott. A 27. percben kétszámhegyőre nőtt a különbség (16–6), az egriek helyzete pedig egyre kilátástalanabbá vált.
A ferencvárosiak nyomasztó fölényben játszottak, miközben az egri csapat árnyéka volt önmagának. A legnagyobb különbség a végére alakult ki. A hazaiak a játék minden elemében a látogatók fölé nőttek, az ihletett formában védő Borbély Ádám 50 százalékos hatékonysággal zárt.
PÁSZTOR ISTVÁN: – Hatvan percen keresztül megfelelően koncentrált a csapat, amit előzetesen megbeszéltünk, ahhoz maximálisan tartotta magát a társaság. A védekezés és a kapusteljesítmény kimagasló volt. Az Eger ettől sokkal jobb csapat, a játékosaim érdeme, hogy ezt nem tudta bizonyítani az ellenfél.
TÓTH EDMOND: – Nem tudunk méltó ellenfelei lenni az FTC-nek. A hazaiak a játék minden elemében fölénk nőttek. Támadásban teljesen impotensek voltunk, ráadásul Borbély Ádám remekül teljesített a hazai kapuban. Teljesen szétestünk, szörnyű volt nézni a pálya széléről.
KÖVETKEZIK: Magyar Kupa, 3. forduló: Vecsés–QHB-Eger, november 28., kedd, 18.30.