Kézilabda

2023.12.16. 19:52

Női NB I/B.: kapusbravúrok kellettek az Eszterházy SC pontszerzéséhez

A 2023-as év zárásaként a hazai pályán játszó Eszterházy SC ikszelt a középmezőnyhöz tartozó Tempo KSE együttesével.

Sike Károly

Babinszky Lara (a labdával) öt gólt szerzett

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A női NB I/B 13. fordulójának mérkőzése:

ESZTERHÁZY SC–TEMPO KSE 25–25 (15–15)
Eger, Eszterházy-csarnok, néző. V.: Szedmák M., dr. Tóth T,
ESC: Kiss-Gadányi 1, Kozma 1, Mrkva (kapusok), Bernát 1, Tóth G., Iván E. 2, Pint L. 1, Szentkeressy-Kovács 2, Vass V. 5 (2), Zákányi 1 (1), Simon A. 1, Szabó H., Babinszky 5, Gazsovics 1, Zsákovics 4, Szabó K. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–3, 12. p.: 6–5, 18. p.: 9–9, 24. p.: 11–11, 36. p.: 18–17, 42. p.: 21–19, 48. p.: 23–22, 54. p.: 23–23.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 14 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 4/3.
Végig kiegyenlített mérkőzésen fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 37. percben 19–17-es állásnál először mutatott kétgólos különbséget az eredményjelző, de nyolc perccel később már a vendégek vezettek 22–21-re. Az utolsó 15 másodpercben a fővárosiak támadhattak a győzelemért, de Hegedüs Dorottya lövését az utolsó másodpercben Kozma Tünde hárította.