Kézilabda

2024.03.23. 22:24

A Gyöngyös kétszer öt perc alatt elintézte a QHB-Egert

Meggyőző fölénnyel nyerte a vármegyei rangadót a HE-DO B. Braun Gyöngyös férfi csapata. A mátraaljaiak a 40. percben már nyolc góllal is vezettek.

Sike Károly

A gyöngyösi Jóga Norberték (a labdával) az egriek fölé nőttek

Forrás: Czímer Tamás/Heves Megyei Hírlap

A férfi NB I. 19. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–QHB-EGER 31–26 (15–13)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 1100 néző. V: Kiss O., Bíró Á.
GYÖNGYÖS: TOMICS – Lakosy 3, Ubornyák 3, POTISK 6, JÓGA N. 3, Bodor 3, VARSANDÁN M. 9 (4). Csere: Gyánti (kapus), Schimd 3 (1), Gráf, Pietruszko 1, Kovács G., Edwards. Edző: Bíró Balázs
EGER: Ágoston – Lezák 1, Nastaj 3, Kiss G., Zennadi 3, F. Silva 7 (4), Tóth K. 1. Csere: Marczika 1 (kapus), Száva, Tóvizi 3, Döme, Boros 3, Bajus 1, Kavin 2, Maracskó 1. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–1, 12. p.: 10–5, 18. p.: 12–9, 24. p.: 13–12, 36. p.: 19–15, 42. p.: 24–17, 48. p.: 26–19,54. p.: 29–22.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/5, ill. 4/4.
Nem a legjobb előjelekkel várta a vármegyei rangadót a Gyöngyös, ugyanis a csapatkapitány Hegedüs Márk és Podoba János sérülés miatt nem állhatott Bíró Balázs rendelkezésére. Ennek ellenére a vendéglátók kezdtek határozottabban, s a 7. percben már 5–1-re vezettek. Tóth Edmond időkérését követően szép lassan az egriek is felvették a ritmust, s a félidő hajrájában utol is érték ellenfelüket (13–13).
A szünet után ismét a gyöngyösiek percei következtek. A vendégek megingásait kihasználva egymás után érkeztek a hazai gólok, s a 40. percre már tekintélyes, nyolcgólos előnyt (23–15) harcoltak ki Ubornyák Dávidék. Innen már nem volt visszaút a vármegyeszékhelyieknek, akik a hajrában ugyan faragni tudtak a hátrányukból, de a gyöngyösiek győzelme ekkor már nem forgott veszélyben.

A HE-DO B. Braun Gyöngyös tizedik hazai mérkőzésén hatodik győzelmét aratta, miközben az egriek idegenbeli mérlege tovább romlott. Tóth Károlyék tizenegyedik vendégfellépésük alkalmával tizedik vereségüket szenvedték el.

BÍRÓ BALÁZS: – A legfontosabb, hogy sikerült megnyerni a mérkőzést. A második félidő közepén éreztem először, hogy közel kerültünk a győzelemhez. Ahogy ősszel az Eger, ezúttal mi érvényesítettük a hazai pályát. Fontos volt, hogy mind a két félidő eleje jól sikerült, kapusposzton egyértelműen a vendégek fölé nőttünk. Az eredménykényszer miatt tartottam egy kicsit a görcsösségtől, de jól vettük az akadályt.
TÓTH EDMOND: – Sajnos sima vereséget szenvedtünk. Kétszer öt perc alatt elbuktuk a találkozót. Az első félidő elején 5–1, majd a második elején 8–2. Ilyen hátrányt Gyöngyösön nagyon nehéz ledogozni. De nem csak ezen múlt, egyszerűen a hazai csapat magasabb színvonalon játszott. Próbálkoztunk ezzel-azzal, de eredménytelenül. A gyöngyösiek akarata érvényesült.
KÖVETKEZIK. Március 30., szombat, 18.00: Fejér B.Á.L.-Veszprém–HE-DO B. Braun Gyöngyös, QHB-Eger–Dabas KC.