Kézilabda

2024.03.29. 21:00

Eszterházy SC: az Orosháza jött, látott és fölényesen győzött

A szezon eddigi legsúlyosabb vereségét szenvedte el az Eszterházy SC női csapata, amely tizenegy gólos különbséggel maradt alul a vendég Orosházával szemben.

Sike Károly

Az egri Iván Emeséék (a labdával) fennakadtak az orosházi védőfalon

Forrás: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A női NB I/B 23. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–ZENGŐ ALFÖLD OROSHÁZI KA 22–33 (10–13)
Eger, Eszterházy-csarnok, 180 néző. V.: Gulybán O., Juhász D.
ESC: Kiss-Gadányi – Zákányi 5 (3), Iván E. 2, Vass V., Gazsovics 2, Zsákovics 1, Kiser 1. Csere: Kozma T., Mrkva (kapusok), Bernát D. 2, Tóth G., Pint L. 1, Szentkeressy-Kovács R. 4,   Simon A. 1, Babinszky 2,  Szabó K. 1 (1). Edző: Farkas József.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–3, 12. p.: 4–5, 18. p.: 7–9, 24. p.: 9–12, 36. p.: 12–16, 42. p.: 14–22, 48. p.: 16–26, 54. p.: 20–29.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 2/2.
Zákányi Blanka találatával az egriek szereztek vezetést, majd a vendégek két perccel később fordítottak, s a mérkőzés hátralévő részében már nem adtak esélyt az egyetemistáknak. A szünet után kezdett el igazán nyílni az olló: a 38. percben már öt (12–17), a 47. percben tízgólos különbség (15–25) szerepelt az eredményjelzőn. A hajrában már csak az volt a kérdés, hogy milyen különbséggel nyernek a viharsarkiak.
Az Eszterházy SC sorozatban harmadik bajnoki mérkőzésén maradt alul, hazai pályán legutóbb február 17-én, a Gárdony-Pázmánd NKK ellen nyertek Iván Emeséék.
FARKAS JÓZSEF: – Sajnos nem úgy sikerült a mérkőzés, ahogy elterveztük. Az első félidőben pontatlanok voltunk, a védekezésünk minősége és kapusteljesítmény elmaradt az elmúlt mérkőzésekhez képest. Ki kell jönni ebből a gödörből. Sajnos még mindig 20 feletti kihagyott helyzettel nem tudunk ilyen rangadót nyerni.
KÖVETKEZIK: Esztergomi Vitézek–Eszterházy SC, április 13., 16.00.