2024.03.24. 21:03

Eszterházy SC: több játékosból is hiányzott a kellő akarat Inárcson

Papíron esélytelenebb ellenféllel szemben maradt alul az Eszterházy SC női csapata. Az inárcsi vereséget követően éles kritikát fogalmazott meg Farkas József vezetőedző.

Farkas József nem leplezte csalódottságát

A női NB I/B 22. fordulójának mérkőzésén:

KISPEST NKK–ESZTERHÁZY SC 21–19 (12–6)
Inárcs, 70 néző. V.: Babidorics B., Reszegi Cs.
ESC: Kozma T. – Zákányi 6, Tóth G., Gazsovics 1, Babinszky 2, Vass V., Kiser 2. Csere: Kiss-Gadányi (kapus), Bernát D., Iván E. 2, Pint L. 2, Szentkeressy-Kovács 1, Simon A. 1, Zsákovics 2. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5–2, 12. p.: 6–4, 18. p.: 8–4, 24. p.: 11–4, 36. p.: 15–10, 42. p.: 18–13, 48. p.: 20–15, 54. p.: 21–18.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 1/–.
Tíz perc után kezdett nyílni az olló. A hazaiak 6–4-es állásról bő negyedóra alatt ötször vették be az egriek kapuját, amire az egyetemisták részéről egyetlen válasz sem érkezett. A szünet után sokáig állandósult a fővárosiak 5–6 gólos előnye, a vendégek a hajrában kozmetikáztak az eredményen.
FARKAS JÓZSEF: – Tudtuk, hogy nem egyszerű a feladat, erre a héten többször is felhívtam a lányok figyelmet. Több játékosom is fiatal, rutintalan, az ilyen szituációkat nem tudja kezelni. Húsz feletti technikai hibávál és ugyanennyi kihagyott lövéssel nem lehet mérkőzést nyerni. A kellő akarat is hiányzott több játékosból, ami óriási probléma. Küzdünk tovább.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC–Zengő Alföld Orosházi Kézilabda Akadémia, március 29., péntek, 17.00.

1. Szombathely    22    22    –    –    792–558    44
2. Esztergom    22    19    –    3    658–505    38
3. Érd    22    18    –    4    689–584    36
4. Komárom    22    13    3    6    605–603    29
5. FTC U19    22    14    –    8    654–610    28
6. Orosháza    23    12    2    9    615–607    26
7. SZISE    22    10    2    10    662–662    22