2024.03.25. 17:06

NB II.: kiélezett végjátékban Adácsi döntött a hevesiek javára

Az utolsó másodpercekben, Adácsi Laura góljával harcolta ki a győzelmet a Juventus Panoráma-Hevesi SE az Eszterházy SC U21-es csapatának vendégeként. A füzesabonyi nők még jobban „kicentizték” a végét: Tamás-Lányi Gabriella találata egy pontot ért Mátészalkán.

Adácsi Laura döntött a pontok sorsáról a Leányka úton

Forrás: Tóth Balázs/Heves Megyei Hírlap

A női NB II. Északkeleti régiója felsőházi rájátszásának 1. fordulójában:

BORSOD SK-MISKOLC–HATVANI KSZSE 37–26 (21–19)
Kazincbarcika, Don Bosco Szalézi Sportcsarnok, 150 néző. V.: Mezei F., Paska N.
HATVAN: Túri Cs. – Kostyalik 6, Nagy A. 5, Molnár N. 1, Zsikla 7 (1), Balogh P. 3, Baranyi Zs. 3. Csere: Bárány P. (kapus), Benke D., Bense H. 1, Majoros E., Sáfrán, Szarvas R. Edző: Soós Péter
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–2, 12. p.: 9–7, 18. p.: 12–12, 24. p.: 15–15, 36. p.: 25–22, 42. p.: 28–23, 48. p.: 32–25, 54. p.: 35–26.
KIÁLLÍTÁSOK: 4 ill. 10 perc
HÉTMÉTERESEK: 4/3 ill. 5/1
SOÓS PÉTER: – A feljutást megcélzó Borsod SK otthonában sokáig partiban voltunk, nagyjából a 40. percig egyenrangú ellenfelei voltunk a házigazdáknak. Aztán nem tudtuk frissíteni a fáradt játékosainkat, ilyen ellenfél ellen a 60 perc nekünk soknak bizonyul. Összeségében a lányok nagyot küzdöttek és amíg bírtuk erővel, nyílt volt a mérkőzés. Dolgozunk tovább!
KÖVETKEZIK: Ungvár KC–Hatvani KSZSE, április 13., szombat, 17.30.

A női NB II. Északkeleti régiója alsóházi rájátszásának 1. fordulójában:

ESZTERHÁZY SC U21–JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE 31–32 (17–17)
Eger, Eszterházy-csarnok, 102 néző. V.: Bíró D. M., Gadnai A.
ESC: Mrkva Z. – Soltó J. 1, Losonczi A.,  Kiss E. 1, Viszokai V. 10 (6), Szabó K. 3, Kocsmár O. 1. Csere: Nyikon (kapus), Tóth Sz. 6, Lukács L., Pálinkás D. 2, Kun L. 2, Nagy K., Bartók R., Barta Zs. 5, Gesztiványi L. Edző: Harsányi Kálmán
HEVES: KELEMEN G. – KISS G. 2, KÓCZIÁN E. 4, VARGA G., MOLNÁR J. 4, ADÁCSI A. 9 (2), NAGY E. 3. Csere: JUHÁSZ A. (kapus), PÁSZTOR V. 1, KAKUK L. 9 (3), ADÁCSI N., STECZINA P., HOLLÓ F., BALÁZS P., VÁMOS E. Edző: Makó Nándor
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/6, ill. 7/5.
HARSÁNYI KÁLMÁN: – Az utolsó percekben két nagyon fontos labdánk kifelé pattant a kapufáról, míg az övék befelé. A távoli zónából leadott lövéseken kívül nem nagyon jut eszembe olyan játékelem, amiben ne vettük volna fel a versenyt az amúgy motiváltan játszó ellenféllel. Összességében hasznos meccs volt, számunkra szomorkás végkifejlettel.
MAKÓ NÁNDOR: – Menekülés a győzelembe. Ezúttal elsősorban nem az egrieket, hanem önmagunkat győztük le!
KÖVETKEZIK: Mátészalkai MTK–Juventus Panoráma Hevesi SE, április 6., szombat, 16.00. Mogyoródi KSK–Eszterházy SC U21, április 14., vasárnap, 11.00.

MÁTÉSZALKAI MTK–STAVMAT FÜZESABONYI SC 28–28 (14–14)
Mátészalka, Városi Sportcsarnok, 50 néző. V.: Lámfalusi P., Szemán L.
FÜZESABONY: Végh L. – Dohány V. 5, Nagy Luca 3 (1), Bocsi Sz. 5, Ludvig-Tietze K., Blaskó V.  2, Tamás Cs. 4. Csere: Tóth D. (kapus), Tamás-Lányi G. 7 (2), Csomós A. 2. Edző: Tamás Tamás
KIÁLLÍTÁSOK: 14, ill. 14 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/4, ill. 4/3.
TAMÁS TAMÁS: – Mátészalkán nem egyszerű pontot szerezni, pláne ha első mérkőzésről beszélünk a rájátszásban. Végig hullámzó volt a teljesítményünk, többször is vezettünk, de kettőnél nagyobb előnyt egyszer sem sikerült kialakítani. Bravúrnak mondható az egy pont, ugyanis az utolsó másodpercekben sikerült betalálni. Továbbra sem elég ha csak 2-3 játékos teljesít jól, mindenkire szükségünk lenne.
KÖVETKEZIK: STAVMAT Füzesabonyi SC–Újfehértó-Kállósemjén SZSE, április 13., szombat, 15.30.

DEAC II.–FÜZESABONYI SC 29–28 (16–11)
Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpont, 100 néző. V.: Móré T., Pásztor A. J.
FÜZESABONY: HALÁSZ R. – Molnár M. 1, Blazsek M. 4, Varjú P. 5, Hevér T. 1,  Halász Sz. 4, Csapó P. 2. Csere: Bakó B. 7, Igó Á. 2, Szabó P. 2, Major A. Játékos-edző: Major Attila.
KIÁLLÍTÁSOK: –.
HÉTMÉTERESEK: 1/1 ill. –.
MAJOR ATTILA: – Tartalékosan érkeztünk Debrecenbe és ez rányomta a bélyegét a találkozóra. Nyerhető meccset engedtünk át az ellenfélnek. A küzdőszellem és az akarat megvolt, hatgólos hátrányból álltunk fel, az utolsó előtti percben ki is egyenlítettünk. A győzelemért támadtunk, de a végén nem sikerült a gólszerzés, az ellenfél viszont egy szerencsétlen esetet kihasználva megszerezte a győzelmet érő gólt. Sajnálom, mert legalább egy pontot szerezhettünk volna.
KÖVETKEZIK: Füzesabonyi SC–Kisvárdai KC, április 6., szombat, 18.00.

1. DEAC II.    7    4    1    2    202–195    9
2. Kisvárda    7    4    –    3    193–191    8
3. Balmazújváros    6    4    –    2    179–170    8
4. Füzesabony    5    4    –    1    147–118    8
5. Tiszavasvári-SZIKE    7    2    1    4    206–213    5
6. Veresegyház    5    1    –    4    133–140    2
7. Szinvaparti KSE    5    1    –    4    120–153    2