2024.04.13. 21:25

Férfi munka a javából: gyöngyösi győzelem Tatabányán

Idegenben nyert a bronzéremért küzdő Mol Tatabánya KC ellen a HE-DO B. Braun Gyöngyös férfi csapata.

A gyöngyösiek igazi csapatmunkát mutattak be

A férfi NB I. 26. fordulójából előrehozott mérkőzésen:

MOL TATABÁNYA KC–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 31–34 (15–15)
Tatabánya, Multifunkciós Csarnok, 1877 néző. V.: Hargitai G., Markó G.
TATABÁNYA: Székely M. – ENOMOTO 8 (3), Ancsin 5, Juhász Á. 4, Topic 3, Pergel 2, Ugalde 2. Csere: Bartucz (kapus), Maras, Dissinger 3, Eklemovic, Pedro Rodríguez 1, Vilovszki, Vajda H. 2, Krakovszki B. 1. Edző: Dragan Djukics
GYÖNGYÖS: TOMICS – Lakosy 4 (1), UBORNYÁK 5, Schmid 1, HEGEDŰS M. 5, BODOR 5, VARSANDÁN M. 5 (1). Csere: Podoba (kapus), Jaros 4, Edwards, Gráf M. 4, Jóga N. 1. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–4, 12. p.: 6–6, 18. p.: 9–9, 24. p.: 12–11, 36. p.: 16–19, 42. p.: 20–23, 48. p.: 23–27, 54. p.: 27–31.
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 4/2.

Az első félidő utolsó percében 15–14-es állásnál vezetett utoljára a hazai csapat. A szünet után a gyöngyösiek kerültek fölénybe, s az utolsó tíz perchez közeledve már ötgólos (23–28) előnnyel sáfárkodhattak. A hajrában mindent egy lapra téve rohamoztak a vendéglátók, de két találatnál közelebb már nem férkőztek a Varsandán Milánékhoz.
A gyöngyösieknél a tartósan sérült Schaffer Zsolt és Lucian Bura mellett ezúttal Martin Potisk sem léphetett pályára, ami tovább növeli a siker értékét.
DRAGAN DJUKICS: – A kézilabdázás alapja a védekezés. Mi egy félidő alatt kaptunk 19 gólt, ami elfogadhatatlan egy olyan csapattól, amely a bronzéremért küzd.
BÍRÓ BALÁZS: – A védekezésünk stabilitását sikerült megtartani, leginkább ennek köszönhető a győzelem. A játékosok csúsztak másztak a sikerért, a csapat minden tagja rendkívül alázatosan végezte a feladatát.
KÖVETKEZIK: Balatonfüredi KSE–HE-DO B. Braun Gyöngyös, április 20., szombat, 18.00.

1. Veszprém    22    22    –    –    905–602    44
2. Szeged    22    20    –    2    809–628    40
3. Tatabánya    22    13    2    7    681–640    28
4. FTC    22    12    3    7    703–669    27
5. Csurgó    21    10    2    9    599–614    22
6. Gyöngyös    22    10    2    10    658–680    22
7. Dabas    22    10    1    11    613–642    21