2024.04.20. 21:29

Portugál góllal mentett pontot a QHB-Eger a Budakalász ellen

Az utolsó fél percben két gólt lőtt a kiesés elől menekülő QHB-Eger, amivel értékes pontot szerzett a vendég CYEB-Budakalász ellen.

Abdeldjalil Zennadi (a labdával) semlegesítése nehéz feladatnak számított

A férfi NB I. 22. fordulójának mérkőzésén:

QHB-EGER– CYEB BUDAKALÁSZ 25–25 (11–13)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V: Hargitai G., Markó G.
EGER: ÁGOSTON – Maracskó 2, Nastaj 2, TÓTH K. 5, ZENNADI 6, F. Silva 3 (1), Száva 1. Csere: KISS G., Tóvizi, Kavin, Lezák, Döme, Boros B. 6 (5), Bajus. Edző: Tóth Edmond
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú M. 4 (2), SINKOVITS 5, Dávid M., MIKHALIN 6, Juric-Grgic 5 (1), KOVÁCS D. 4. Csere: Tóth M. (kapus), Tyiskov, Varga M., Kiss B. 1, Halász L., Szakács, Papp B. Edző: Csoknyai István
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 5–2, 12. p.: 5–5, 18. p.: 8–9, 24. p.: 9–10, 36. p.: 14–15, 42. p.: 18–19, 48. p.: 22–21, 54. p.: 23–24.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 8/6, ill. 4/3.
Az NB I.-es tagság meghosszabbításáért küzdő egriek akkor is hittek a pontszerzésben, amikor már csak nagyon kevesen. Bő fél perccel a mérkőzés vége előtt még 25–23-ra vezetett a vendég Budakalász, majd a horvát Josip Juric-Grgic kiállítását követően hazai részről előbb Boros Balázs hétméteresből, majd a portugál Francisco Silva akcióból szerzett gólt. A pontot érő találat az utolsó másodpercben született.
A mérkőzés nagy része kiegyenlített küzdelmet hozott. Háromgólos különbség mindössze egyszer, 5–2-es állásnál mutatkozott. Az utolsó szűk négy percben pedig már csak a hazaiak szereztek gól.

TÓTH EDMOND: – A pontmentésnek örülök, de egyelőre nem tudjuk, hogy ez mennyit ér majd a végelszámolásnál. Az utolsó pillanatig küzdöttünk és vert helyzetből álltunk fel, ami dicséretes. A szép játék elmaradt, a küzdelem dominált. Védekezésben mindkét csapat nagy erőket mozgósított, a támadójáték ismét akadozott. A végén a szerencse mellénk szegődött, az utolsó másodpercben sikert döntetlenre menteni az eredményt.
CSOKNYAI ISTVÁN: – Végig tapadt ránk az Eger, s érezhető volt, hogy ebből egy nagyon érdekes végjáték kerekedhet. Az utolsó percet kétgólos előnyről kezdtük, mégsem sikerült nyerni. Sajnos az elmúlt időszakban ez már tendencia, hogy az utolsó perceket nagyon rosszul játszuk le. Ezt a meccset meg kellett volna nyerni, de az Eger végig küzdött, és a látottak alapján bravúrpontot szerzett.
KÖVETKEZIK: QHB-Eger–OTP Bank-Pick Szeged, április 27., szombat, 18.00.