A meghatározó játékosait nélkülöző megyeszékhelyi gárda számára túl nagy falatnak bizonyult a BKSE.

Igor Radojevicsék erőfeszítései hiábavalónak bizonyultak

Forrás: HMH

Fotó: Lénárt Márton

A sérült Dobó Zsoltot és Füzi Dánielt, valamit az eltiltását töltő Inal Aflitulint nélkülöző egriek egyetlen egyszer sem vezettek. Igor Radojevicsék az első játékrészben még több-kevesebb sikerrel tartották a lépést Varsandán Milánékkal, szünet után azonban a vendégek egyre inkább felőrlődtek a küzdelemben. Az 58. percben mutatott először tízgólos különbséget (30–20) az eredményjelző, de a füredieknek ezt is sikerült felülmúlni.

Bajorhegyi Ádámék az idei szezonban csak a Szeged elleni két mérkőzésen zártak harminckettő vagy annál több kapott góllal. A tizenegy gólos különbség a harmadik legnagyobb arányú vereségünk a 2017/18-as szezonban.

Az Eger SBS Eszterházy sorozatban hatodik bajnoki vereségét könyvelhette el. Az ősszel szerzett tizenhét pontnak köszönhetően a csapat középmezőnybeli pozíciója (jelenleg 9. hely) azonban továbbra is stabilnak mondható.

Forrás: HMH | Fotós: Lénárt Márton

A férfi NB I 21. fordulójában:

BALATONFÜREDI KSE–EGER SBS ESZTERHÁZY 32–21 (15–10)

Balatonfüred, 500 néző. V: Herczeg, Südi.

BALATONFÜRED: FAZEKAS – Hornyák 1, Kasparek 1, Szemjonov 3, TOPIC 3, Szita 4, Bóka 1. Csere: ANDÓ (kapus), Németh B. 1, Kancel, VARSANDÁN 7 (5), KARVATSKI 3, Debreczeni 1, KEMÉNY 3, DÉBER 3, Máthé 1. Vezetőedző: Csoknyai István.

EGER: STOCHL – Vaskó 1, RADOJEVICS 6 (1), Bajorhegyi, Kiss G., PETRO 4, TAKÁCS B. 6 (3). Csere: Repóth (kapus), Szepesi I. 1, Szabó P. 3, Lezák, Antl, Tóth R. Vezetőedző: Tóth Edmond.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 7–4, 18. p.: 10–6, 24. p.: 12–8, 36. p.: 17–11, 42. p.: 22–15, 48. p.: 24–17, 54. p.: 27–18.

Kiállítások: 10. ill. 8 perc.

Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4.

Csoknyai István: – Az első tíz perc álmos játéka után sikerült felpörögnünk. Fordulás után tovább fokoztuk a tempót, és fiataljaink is biztató játékkal hálálták meg a bizalmat.

Tóth Edmond: – Hetek óta kevesen vagyunk, sok a sérültünk. Nyolc játékossal nagyon nehéz ennél jobb teljesítményt nyújtani.