kézilabda

2018.02.24. 15:10

Minimális hátrány a visszavágó előtt

Rémálomszerű kezdést követően rendezte sorait az Eger SBS Eszterházy, amely egygólos hátrányban várhatja a Ferencváros elleni Ligakupa negyeddöntős párharc egri visszavágóját.

S. K.

Füzi Dániel súlyos sérülést szenvedett Fotó: Lénárt Márton

Az első hatvan percet követően továbbra is nyílt a továbbjutásét folytatott küzdelem.

A felelőtlenül, sok hibával játszó egrieket a kezdést követően szinte állva hagyta a hazai csapat. A 6. percben már 6–1-es állás szerepelt az eredményjelzőn, ami azonnal időkérésre sarkallta Tóth Edmond vezetőedzőt. A fővárosiak lendületes játékával szemben (18. perc: 10–4) nehezen találták az ellenszert a vendégek. Az első rohamot követően a játékrész derekától kezdett zárkózni az Eger, s a szünetre már csak két találat volt a különbség. A találkozót a kispadon kezdő Richard Stochl csatasorba állásával jóval szilárdabbá vált a hátsó alakzat, Szepesi István gyors góljai pedig reményt adtak a fordításra. A szünet után fej-fej mellett haladt a két csapat, a vendégek a 49. percben egyenlítettek először (19–19), de a vezetést sem akkor, sem a későbbiekben nem sikerült átvenni. Az egrieknél Inal Aflitulin, Andrej Petro és Radoslav Antl a Ligakupára vonatkozó légióskorlát miatt nem léphetett pályára. A találkozót beárnyékolja Füzi Dániel sérülése, akit a második játékrészben kézközépcsont-törést szenvedett. Fiatal beállónkra várhatóan hathetes kihagyás vár.

Ligakupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Ferencvárosi TC–Eger SBS Eszterházy 25–24 (14–12)

Elek Gyula Aréna, 200 néző. V.: Sándor L., Szikszay Cs.

FTC: Nagy L. – Bujdosó 1. Oláh T. 2, Bakos Gy. 4, Benmiloud 2, Rédai 5, Pálos 2 (2). Csere: Kovács R. (kapus), Kocsi, Kiss B., Khaled 2, Cseh 4, Pál G. 2, Grebenár 1. Edző: Horváth Attila.

Eger: Repóth – Lezák, Radojevics, Bajorhegyi 1, Kiss G., Füzi 3, Takács B. 3. Csere: Stochl (kapus), Szabó P. 1, Szepesi I. 8 (3), Dobó Zs. 4, Vaskó 4. Edző: Tóth Edmond.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–1, 12. p.: 8–4, 18. p.: 10–4, 24. p.: 11–9, 36. p.: 16–14, 42. p.: 18–16, 48. p.: 19–18, 54. p.: 23–22.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.

A párharc visszavágóját március 2-án, pénteken 18 órától rendezik a Kemény Ferenc Sportcsarnokban.