2008.09.21. 20:18

Felőrölték a Kecskémetet

A hazai pályán játszó Gyöngyösi Főiskolai KK csupaszív játékával kétgólos győzelmet aratott az újonc Kecskemét ellen a Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 3. fordulójában.

Ha nem megy a játék harcolni kell. Ez a megállapítás Jano Páltól, a gyöngyösiek edzőjétől származik, ugyanis csapata ezúttal nem parádézott, ám lelkes, odaadó játékával végig kézben tartva a mérkőzést szerzett újabb értékes két pontot. A Komló után így a Kecskemét is lógó orral távozott a Mátraaljáról.

[caption id="" align="alignleft" width="218"] A gyöngyösiek jobbszélsője, Bendó Csaba (labdával) végig egyenletes, jó teljesítményt nyújtott. Fotó: Lénárt Márton.
[/caption]– Pontosan erre számítottunk a vendégektől, akik remekül felkészültek belőlünk – értékelt a találkozó után Jano Pál. – Az első játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott, a szünet után azonban többször is meg volt a lehetőségünk, hogy eldöntsük a mérkőzést, de sajnos döntő szituációkban rontottunk. A védekezésünk apró hibáktól eltekintve jól működött, a 27 lőtt góllal azonban nem lehetünk elégedettek.

Kun István, a vendégek trénere amellett, hogy csapata küzdeni tudását dicsérte, már a jövőbe tekintett.
– Meg kell tanulnunk nyerni az NB I-ben. Ha a számokban hinni lehet, ez már a jövő héten bekövetkezik – fogalmazott a tréner. A legfelsőbb osztályban még nyeretlen Delfin KC az első játékrészben mondhatni Marián Kleisel vívott külön harcot. A szlovák légiós csapata 16 góljából kilencet szerzett, szélről, átlövésből is eredményes volt, a kiharcolt büntetőket pedig magabiztosan értékesítette. Az olykor 3–4 gólos hazai előny a félidő hajrájára viszont semmivé foszlott, az egyre elszántabban küzdő vendéggárda többször is megtréfálta a hazai védelmet.

Fordulás után Perger Zsoltot Lencsés József váltotta a gyöngyösi kapuban, aki rögtön három bravúros védéssel mutatkozott be a publikumnak. A főiskolások továbbra is uralták a játékot, ám szemmel láthatóan a kecskemétiek sem mondtak még le a győzelem lehetőségéről. A Habuczki Tamás vezette védelem jól állta a sarat, a gárda azonban a támadók olykor pontatlan, előkészítetlen lövései miatt nem tudott megnyugtató előnyre szert tenni. Az utolsó percekben már minden tekintetben ellenfele fölé kerekedett a GYFKK, amely összeségében a vártnál nehezebben nyert, ám a siker jogossága vitathatatlan.

14. Győr 3 – – 3 76:103 0
Következik: Veszprém – Gyöngyösi FKK, szeptember 24., szerda, 18.00.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
Gyöngyösi Főiskolai KK – Kecskeméti Delfin KC 27:25 (16:16) Gyöngyös, 800 néző. V.: Dobrovits Cs., dr. Tájok P. GYÖNGYÖS: Perger – BENDÓ 9, Kiss I. 2, Kopco 1, dr. Czina, Hímer 3, KLEIS 10 (4). Cs.: LENCSÉS (kapus), Szabó P. 2, Nigrínyi, Kocsis Cs., HABUCZKI, Benis. Edző: Jano Pál. KECSKÉMÉT: Erdélyi L. – Berta R. 3, Tóth E. 6, Juhász V., Veselinov, Dobardzijev 2, KEKEZOVICS 8 (2). Cs.: KOVÁCS R. (kapus), SKRIBICS 2, Dengi 1, Dobó Zs. 1, Vujasin 2, Csorba. Edző: Kun István. Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:2, 12. p.: 8:5, 18. p.: 11:8, 24. p.: 13:12, 36. p.: 18:17, 42. p.: 20:19, 48. p.: 23:22, 54. p.: 26:24. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2.