2008.11.30. 20:31

Problémából feladat, ez a siker receptje

Fordulatos mérkőzésen szereztek újabb pontokat a füzesabonyi kézilabdázó lányok.

Az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság Keleti csoportja 11. fordulójának mérkőzésén:
Fenstherm-Füzesabonyi SC – Szeged-Dorozsma-Algyő KSE 34:31 (18:20)
Füzesabony, 120 néző. V.: Csörgő L., Vitális G.
FSC: TÖRÖK – LUKÁCS 3, Ponyi Sz. 1, MOLNÁR N. 5 (1), KÁRPÁTI 3, ERDÉLYI 11 (3), NAGY M. 8 (2). Cs.: Galambossy (kapus), Komáromi, KOVÁCS V. 3. Edző: Atkári Lajos.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4:3, 12. p.: 7:7, 18. p.: 9:11, 24. p.: 15:15, 36. p.: 20:23, 42. p.: 24:25, 48. p.: 27:26 , 54. p.: 29:29. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 9/6, ill. 7/5.

[caption id="" align="alignright" width="243"] Molnár Nikolett fontos gólokkal segítette csapatát a győzelemhez. Fotó: Lénárt Márton.
[/caption] A füzesabonyiak számára az őszi szezon utolsó mérkőzését jelentette a szegediek elleni összecsapás. A hétközi Magyar Kupa-győzelmet követően a sikeres bajnoki zárásban bízott a házigazda. Ennek megfelelően nagy elszántsággal vetették magukat a küzdelembe, s hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést. A Tisza-partiak az első negyedórához közeledve 7:7-es állásnál érték utol az FSC-t, majd a vezetést is átvették. A második játékrészben már négy góllal is „ment” a Szeged, a sérülés miatt hiányzó Liliana Bahrimot nélkülöző füzesabonyiak azonban lelkes játékuknak köszönhetően ismét fordítottak. Izgalmas mérkőzésen a végjáték a hazaiaknak sikerült jobban. A hajrában, 31:31-es állásnál Molnár Nikolett és Kovács Viktória góljai kellettek a biztos győzelemhez.

A Füzesabonyi SC 12 mérkőzést követően végül négy győzelemmel és nyolc vereséggel zárta a szezont, amivel jelenleg a tizedik helyet foglalja el a bajnoki tabellán. A pontvadászat február közepén folytatódik.
Atkári Lajos: – Úgy látszik, ezen a napon a lányok megértették, hogy a problémából feladatot kell csinálni, és azt meg kell oldani. Az őszi szezon végére a nehézségek ellenére azért összeszedte magát a csapat.
Ifik: 17:37 (11:20). Ld.: Molnár N. 5, Kállai 4.