2009.03.08. 20:06

Siker Gyöngyösön, a bizalomért cserébe

Hatalmas bravúrt végrehajtva szerzett értékes két pontot a dobogóra pályázó PLER KC ellen a Gyöngyösi Főiskolai KK csapata a Budapest Bank Férfi Liga 21. fordulójának mérkőzésén.

– Valamennyi játékosom hatalmasat küzdött. Köszönjük a szurkolóknak, illetve a vezetőségnek, hogy kitartottak mellettünk – fogalmazott a mérkőzés után Éles József, a gyöngyösiek vezetőedzője.
– A taktikai elképzeléseket maximálisan betartva, rendkívül fegyelmezetten és hatalmas szívvel kézilabdáztak a srácok. Magyarország egyik legjobb csapatát sikerült felülmúlni, ami nem kis dolog. Az elmúlt heti kudarc után nagyon fontos volt számunkra ez a siker, amely újabb hitet adhat a folytatásra. Nem adjuk fel, továbbra is küzdünk céljaink elérése érdekében.

Nagy Károly, a vendég fővárosiak trénere egy közmondással élve kommentálta a mérkőzést.
– Sok lúd, disznót győz – fogalmazott tömören a szakember.
Mint egy falat kenyér, úgy kellett ez a győzelem a gyöngyösieknek, akik a mezőkövesdi fiaskó után rendkívül nehéz napokat éltek át, emellett a dobogóra pályázó fővárosiak vendégjátéka sem sejtetett túl sok jót a mátraaljaiak számára. Ehhez képest, a hatvan perc során végig a házigazda irányított, Harsányi Gergelyék szinte csak futottak az eredmény után.

[caption id="" align="alignleft" width="350"] A mérkőzés legjobbja Szobol Zsolt (középen) volt. Fotó: Belkovics Krisztián.
[/caption]A legutóbbi találkozóhoz képest jelentős formajavuláson átesett GYFKK az első játékrész második felében alapozta meg sikerét, a szünetre kialakult négygólos előnnyel a folytatásban remekül gazdálkodtak Habuczki Tamásék. A második félidőben a vendégek többször is megközelítették ellenfelüket, de a vezetést egyszer sem tudták átvenni. Hatalmas izgalmak közepette az 56. percben Nagy Károlynak szövegeléséért mutatták fel a piros lapot a játékvezetők, majd egy perccel később Bendó Csaba kapta meg harmadik kiállítását.

A vendégek az utolsó percben ismét beérték ellenfelüket, a három másodperccel a végső dudaszó megszólalása előtt megítélt büntetőt azonban a végig remeklő Marián Kleis hidegvérrel értékesítette. Ezt követően hatalmas ünneplés vette kezdetét, a gyöngyösiek örömtáncot jártak, míg a csalódott vendégek főként a játékvezetői páros ténykedését kritizálták. Kovács Jánosék a nemzetközi nőnap alkalmából a találkozó előtt virággal kedveskedtek a hölgyszurkolóiknak, az igazi ajándékot azonban vélhetően a két pont megszerzése jelentette.

14. Győr 21 – 4 17 493:625 4
Következik: Magyar Kupa, negyeddöntő: Dabas-Diego KC – Gyöngyösi FKK, március 10., kedd, 19.00.

Habuczki Tamás ismét a védelem alapembere volt
Gyöngyösi Főiskolai KK – PLER KC 28:27 (17:13) Gyöngyös, sportcsarnok, 1000 néző. V.: Szegedi Zs., Unyatinszki T. GYÖNGYÖS: KOVÁCS J. – SZOBOL 6 (1), Bendó, HABUCZKI, dr. CZINA 3, KOPCO 3, KLEIS 9 (1). Cs.: Nagy L. (kapus), HÍMER 4 (1), BENIS 3, Nigrínyi, Kocsis Cs. Edző: Éles József. PLER: Paul – Rév 1 (1), BALOGH ZS. 5 (1), Korsós 2, Kocsi 1, Lékai 3, Bakos Gy. 1. Cs.: Novák A. (kapus), HARSÁNYI 6 (1), Pordán B., Forgács Gy. 1, LENDVAY 6, Babic 1. Edző: Nagy Károly. Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:1, 12. p.: 5:5, 18. p.: 10:9, 24. p.: 13:11, 36. p.: 18:15, 42. p.: 21:17, 48. p.: 23:21, 54. p.: 27:24. Kiállítások: 16, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.