2009.04.04. 20:26

A Szentes sem úszta meg húsz gól alatt

A férfi vízilabda első osztály alapszakaszának utolsó hazai mérkőzésén húsz gólt lőve, magabiztos győzelmet aratott a fiatalokkal teletűzdelt ZF-Eger együttese a Szentes gárdája ellen.

Fenyves Balázs

Vízilabda OB I, férfiak, 20. forduló
ZF-Eger – BODROGI BAU Szentesi VK 20-7 (4-1, 4-2, 6-1, 6-3)
Eger, Bitskey-uszoda, 200 néző.
V.: Vojvoda, Schlosser.
EGER: VALICS – Decker 1, BÁRÁNY 3, Kiss Cs. 3, Hegedüs 1, Bundschuh, Biros 2. Cs.: Cseh – ERDÉLYI 2, Nyéki 1, Varga II. Zs., FELTHAM 4, CHILKÓ 3, Sántavy. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.
SZENTES: MARKOVICS – Molnár, Torday, Böbrőssy 1, Jaksa 1, Zivanovics, Szabó L. 1. Cs.: Rácz, Araczki 1, Homonnai, CSENTE 3. Edző: Vass Sándor.
Gól – emberelőnyből: 9/5. ill. 5/3.
Ötméteresből: 1/0. ill. 1/1.
Kipontozódott: Araczki a 12. percben.

A kitűnő időjárás és a viszonylag korai kezdés is közre játszhatott abban, hogy megdőlt az idei negatív nézőcsúcs, mivel bántóan kevesen látogattak ki a Szentes egri vendégjátékára, ami egyben az alapszakasz utolsó hazai mérkőzése is volt. Persze a két csapat közti különbség is adhat némi magyarázatot erre, mivel a hazaiak a harmadik, míg a vendégek az utolsó előtti pozícióból vághattak neki az összecsapásnak.
A ZF részéről egyébként Szécsi Zoltán és Binder Szabolcs kapott pihenőt a szakvezetőktől, Hárai Balázs és Petrovai Márton pedig vállsérülésük miatt nem húzhattak fehér sapkát a harminckét percre.

[caption id="" align="aligncenter" width="334"] A négygólos Aaron Feltham nem ismert lehetetlent. Fotó: Lénárt Márton.

Az esélyeknek megfelelően indult a mérkőzés, mivel 4-0-ra elhúztak a hevesiek. Próbáltak kapaszkodni a csongrádiak, de túl nagy volt a két együttes közti tudáskülönbség, ráadásul négyen hiányoztak is Vass Sándor edző keretéből.
Hazai részről több jó egyéni teljesítmény is született, külön öröm, hogy a fiatalok is aktívak voltak. Az ifjúsági csapat játékosa, Chilkó Márton például három találatig meg sem állt – a harmadik gólja különösen szép emelésből született –, mellette pedig a két kapus is jól teljesített.
A húsz lőtt gól ellenére meg kell említeni, hogy a szentesiek ifi korú kapusa, Markovics Milán többször is bravúrosan védett, ezért nem az ő nyakába varrható a csúnya vereség.

A jövő héten a különböző nemzetközi kupás meccsek miatt nem lesz forduló, ezért legközelebb csak két hét múlva játszanak Gerendás György és Tóth Kálmán fiai. Ezt kihasználva a jövő hét során három napra Nagyváradra utazik a csapat, ahol a nem is olyan rég Egerben vendégeskedő román nemzeti együttessel való közös edzések szerepelnek a programban.

Így látta a mérkőzést a két edző
Gerendás György: - Megpróbáltuk komolyan venni a mérkőzést. A húsz gól ellenére nagyon sok helyzetet hagytunk ki. Örülök, hogy a fiatalok is jól játszottak. Előzetesen még több lehetőséget akartam nekik adni, de mivel vasárnap az UTE ellen játszanak az ifivel egy fontos meccset, ezért kevesebbet tudtak játszani.
Vass Sándor: - Tartalékosan álltunk fel, de nem akarom erre fogni a nagyarányú vereséget. Az Eger ennyivel jobb csapat.

A 20. forduló további eredményei:
BVSC-FTC 2-6, Szolnok-Pécs 8-8, Szeged-OSC 11-5, UTE-Vasas 7-15, Honvéd-Fehérvár 14-6.