2010.03.09. 15:19

Még időben ébredtek a „macik”

Felemás hétvégét zárt a Füzesabonyi SC kézilabda szakosztálya. Míg a nők nagy csatában felőrölték a hevesieket, addig a férfiak az Eger vendégeként kellemetlen perceket éltek át.

S. K.

A férfi NB II. Keleti csoportja 13. fordulójának mérkőzésein:
Eger-Eszterházy SE – Juhász ''99-Füzesabonyi SC
29:25 (17:11)

Eger, körcsarnok, 250 néző. V.: Pusztai T., Sipos L.
EGER: IVÁNYI – SZŰCS M. 6, Lakatos T. 8 (4), Varjú 3, Hevér 1, Fibecz 3, Szűcs D. 1 Cs.: KÁLLAI (kapus), Tamás Á. 4, ZSÁKAY, Makó N. 1, Farkas, Péter 1, GARANCZ 1. Edző: Kékesi László.
FSC: Gulyás – Kollányi, Nagy A. 3, Bánik 1, Pásztor G. 6, Gáspár 5, Kovács P. 5. Cs.: Tolnai (kapus), Csajbók 3, Pásztor P., Valyon, Csapó 1, Kovács R. 1, Gál. Edző: Tóth Benedek.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5.

[caption id="" align="alignleft" width="350"] Az egri Szűcs Miklósék legalább egy lépéssel mindig a füzesabonyiak előtt jártak. Fotó: Lénárt Márton
[/caption]

Remekül kezdett az egri gárda, 3:0-ra, majd 8:3-ra is meglépett ellenfelétől. Az előnyt a második félidő derekáig őrizték Lakatos Tamásék, kisebb hullámvölgybe a 45. perc tájékán kerültek a hazaiak. Az FSC többször is felzárkózott három gólra, ám a nehéznek tűnő helyzetekben is tudtak újítani Szűcs Miklósék.
Kékesi László: – A győzelemnek örülök, de főleg a második félidőben akadozott a támadójátékunk. Az első felvonás magabiztos játéka jó alapot adott. Egyetlen percig sem forgott veszélyben a győzelmünk.
Tóth Benedek: – Az első félidei hibák és külső tényezők döntőnek bizonyultak. A folytatásban sajnos már nem tudtunk felzárkózni a kevesebbet hibázó hazaiakhoz. Isten hozta Gulyás Zalánt, akinek jó egészséget kívánunk!
Ifik: Eger-Sportiskola SE – Füzesabonyi SC 43:27 (20:10).

Hús és Csemege-Hevesi SE – Gyömrő VSK
29:32 (13:14)
Füzesabony, 100 néző. V.: Gábor L., Takács T.
HEVES: Sipos – Bagdi A. 4, Steczina 2, Nagy Zs. 4, Csikós 3, Kása 6, Sallai 6. Cs.: Szőlősi, Csörgő 2, Terenyei Ádám 2, Prisztóka, Nagy B., Bagdi Sz., Morvai Zs. Edző: Holló László.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2.

Kiegyenlített első félidőt követően a szünet után egy kis megingás miatt a Gyömrő ötgólos előnyre tett szert. A végjátékban kétgólos hátrányban kimaradt a hevesiek hétméterese, ami elég volt a vendégek győzelméhez.
Holló László: – Jól küzdöttünk, de a védekezésben nem tudtuk megoldani az irányító és a beálló játékát. Ha a hétméterest értékesítjük, akkor talán lett volna esélyünk a pontszerzésre.
Ifik: 24:36 (13:20). Ld.: Bagdi Sz. 7, Varga, Balogh 5–5.

21:24 (10:7)
Füzesabony, 200 néző. V.: Kocsmáros A. , Tomori Gy.
HEVES: KORCSMÁR ZS. – Balázs T. 1, ANTAL E. 8, KOVÁCS I. 2, Csikós E. 2, FARKAS Á. 2, Balázs G. 2. Cs.: Bata K., Kolozsvári B., Balázs N., Balog R., KISS E. 4, Árnyék D., Öcsödi Kiss M. Edző: Valyon István.
FÜZESABONY: Török – Kerekes 1, Lukács 1, MOLNÁR N. 9 (5), Nagy B., Komáromi 4, KOVÁCS V. 7 (1). Cs.: Nagy K. (kapus), Póta D. 2, Pál, Gyöngyösi, Lányi G., Tóth V., Tamasi. Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 8/6, ill. 9/6.

A rendkívül motiváltan kézilabdázó hevesiek az első félidőben meglepték ellenfelüket. A második játékrész közepén aztán hullámvölgybe kerültek a HSE, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált, és előnyt szerzett. A folytatásban már hiába futott az eredmény után a vendéglátó, csak a szépítés sikerült.
Valyon István: – Csapatom jól játszott, ám ez sajnos nem volt elég a sokszor kilenc főt számláló vendégek ellen. A mutatott játékunk alapján legalább egy pontot megérdemeltünk volna.
Atkári Lajos: – Az első félidőben a fiatal „macijaim”, még téli álmukat aludták. A második játékrészben javuló játékkal fordítani tudtunk az egyébként derekasan küzdő Heves ellen, élen a remekül védő Korcsmár Zsófiával.
Ifik: 21:40 (11:18). Ld.: Árnyék D. 6, Csikós E., Kajtár E., Mészáros B. 3–3, ill. Kállai G. 11, Lányi G. 8, Tamasi 7.

Mátészalkai MTK – Eszterházy KFSC-GMR
33:29 (18:17)

Mátészalka, 250 néző. V.: Dohány J., Varga Zs.
EKFSC: Szűcs – Holovitz 4, Ponyi Sz. 5, VARGA SZ. 5, Ujj 3, Balog R. 5, ŐRI 7. Cs.: Kuzman (kapus), Cseh L., Ponyi P., Németh J., Dancs, Pothurszki, Bárkai. Edző: Hegedűs Tibor.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 9/8, ill. 1/–.

Az első félidő hajrájához közeledve Varga Szilvia személyben vezérét vesztette az egri gárda, amely rányomta a bélyegét a folytatásra. Később sok hiba és pontatlanság jellemezte a főiskolások játékát, emellett a kapusteljesítmény is elmaradt a várttól.
Hegedűs Tibor: – Varga Szilvia sajnálatos sérülése után sem támadásban, sem védekezésben nem tudtuk azt a játékot nyújtani, amely a mérkőzés megnyeréséhez kellett volna.
Ifik: Mátékszalka – EKFSC-EVSI 20:34 (9:19). Ld.: Toronyi 8, Kiskartali J. 6, Vizes 4.

1. EKFSC             12     10     –   2     416:311     20
 2. Mátészalka       12     10    –    2     374:282     20
 3. H.böszörmény  12     8     1     3     332:296     17
 4. Füzesabony      12     7     –     5     337:293     14
 5. Püspökladány   12     6     2     4     321:290     14
 6. Kállósemjén     12     7     –     5     328:332     14
 7. Nádudvar         12     6     1     5     308:293     13
 8. Jászberény       12     4     2     6     298:298     10