2010.04.27. 15:00

Tovább bírta erővel az EKFSC

A hajrában biztosította be győzelmét az éllovas Eszterházy KSFC-GMR a Fenstherm-Füzesabonyi SC elleni megyei rangadón a női kézilabda NB II. Északkeleti-csoportja 19. fordulójában.

NB II., Kelet, férfiak, 18. forduló:
Eger-Eszterházy SE – Abonyi KC
37:24 (19:13)

Eger, Eszterházy-csarnok, 100 néző. V.: Mikulás G., Pető P.
EGER: Rutka – Szűcs M., Lakatos T. 4 (3), Varjú 5, Garancz 2, Makó N. 1, Szűcs D. 3. Cs.: Kállai (kapus), PÉTER 5, Terenyei Ákos 1, Tamás T. 1, HEVÉR 2, FIBECZ 4, TAMÁS Á. 9. Edző: Iványi Bálint.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1.
A találkozó elején ugyan még ellenállt a rivális, ám 8:7-es állás után ritmust váltottak Iványi Bálint edző tanítványai. Megnőtt a futóteljesítmény és ez szemlátomást nem ízlett a vendégeknek. Fokozatosan növelték a különbséget, és ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

[caption id="" align="alignleft" width="350"] Varga Szilviáék (ülve) nem botlottak a Füzesabony ellen. Archív fotó: Lénárt Márton.

Iványi Bálint: – Ideges kezdés, kiemelkedő futómennyiség, majd felszabadult örömjáték. Végre úgy éreztem, mindenki nagyon szívesen volt a csapat tagja! Ez most a legfontosabb.
Ifik: Eger-Eszterházy SE-EVSI – Gödöllői KC 40:28 (23:16). Ld.: Tamás T. 13, Tamás Á. 10, Kovács 4.

Albertirsa TKSC – Hús és Csemege-Hevesi SE
24:18 (13:5)
Tápiószentmárton, 100 néző. V.: Pusztai L., Takács J.
HEVES: Sipos – Prisztóka, Steczina 2, Csikós 3, Nagy Zs. 3, Kása 3, Sallai 1. Cs.: Szőlősi (kapus), Bagdi A., Bagdi Sz., Csörgő 4, Nagy B., Terenyei Ádám 2. Edző: Holló László.
Kiállítások: 14, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 10/6, ill. 3/2.
Az első félidőben gyenge támadójátékot produkáló hevesi csapat a szünet után ugyan tudott valamelyest javítani, de ez kevésnek bizonyult a meglepetéshez.

Holló László: – Több volt ebben a mérkőzésben, de az első félidő gyenge játéka miatt bennünk maradt.
Ifik: 23:28 (11:15). Ld.: Bagdi Sz. 10, Zsemberi 9.

Gyömrő VSK – Juhász ''99-Füzesabonyi SC
32:24 (17:13)

A mérkőzésről nem kaptunk részletes tudósítást.

35:25 (17:17)

Eger, Eszterházy-csarnok, 100 néző. V.: Éles Z., Nagy A.
EKFSC: Kuzman – Holovitz 2, Ponyi Sz. 10, Varga Sz. 4, Cseh 3, Balog R. 8, Őri 1. Cs.: Szűcs (kapus), Benedek 6, Pothurszki 1, Kiss Zs., Bárkai, Vizes, Toronyi. Edző: Hegedűs Tibor.
FSC: TÖRÖK – Póta D. 1, Lukács 6, KOVÁCS V. 7, Pásztor K., MOLNÁR N. 4, ATKÁRI 7 (3). Cs.: Tóth E. (kapus), Pál D., Bencze, Tamasi, Lányi G., Tóth V., Gyöngyösi. Edző: Atkári Lajos.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 8/6, ill. 3/3.
A 40. percig jórészt a vendégek vezettek, mindkét csapat gyengén védekezett, így elég sok gól született. A hajrában a lendületesebb egriek sorozatban lőtt gólokkal nyomatékosították fölényüket.

Hegedűs Tibor: – Az első félidőben azt gondoltunk, hogy védekezés nélkül is menni fog. Szünet után sikerült javítani a védekezésen, és erőnlétben is jobbnak bizonyultunk a jól küzdő füzesabonyiak ellen.

Atkári Lajos:
– Tudjuk, hogy sokat kell dolgoznunk, de hát eddig is ezt tettük. Az utóbbi mérkőzések azt igazolják, az irány helyes, arra kell törekednünk, hogy még egységesebbek legyünk. Egyébként úgy érzem, tisztességgel helytálltunk a listavezető ellen.
I
fik: EKFSC-EVSI – Füzesabony 35:30 (18:13). Ld.: Vizes 10, Benedek 10, Toronyi 4, ill. Molnár N. 10, Kovács V. 9, Lányi G. 3.

Jászberényi TF DSE – SPB-Hevesi SE
38:27 (19:11)

Jászberény, 80 néző. V.: György G., ifj. Vindis F.
HEVES: Balog R. – BALÁZS G. 4, Bata K., Öcsödi Kiss M. 2, Kolozsvári B. 2, CSIKÓS E. 16, BALÁZS T. 3. Cs.: Balázs N., Árnyék D., Gulyás I. Edző: Valyon István.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5.
A kiváló kezdés után az első félidő második felében nyolc gólos hátrányba került a Heves, ami rányomta bélyegét a folytatásra. Fordulás után a gólzápor ellenére sem tudta növelni előnyét a hazai együttes.

Valyon István: – Csikós Edina vezérletével és nagyszerű játékával tisztességesen helytállt az öt kezdőjátékosát is nélkülöző Heves.
Ifik: 31:16 (13:11). Ld.: Árnyék D. 9, Csikós E. 5, Öcsödi Kiss M. 2.

1. EKFSC 19 17 – 2 676:493 34

2. Mátészalka 19 17 – 2 568:441 34

3. Kállósemjén 19 13 – 6 539:492 26

4. Nádudvar 19 10 3 6 505:472 23

5. Hajdúböszörmény 19 10 2 7 537:492 22

6. Püspökladány 19 9 2 8 511:481 20

7. Derecske 19 8 2 9 417:462 18