2012.01.18. 13:06

Kissné és Pető érmes Szorospatakon

Egyre népszerűbb a futás szerelmeseinél a szorospataki (Bátonyterenye) országos három fordulós téli hegyifutó versenysorozat.

Cz. Zentai József

A versenysorozat 2. futamán a másfélszázas mezőnyben gyöngyösi, verpeléti, hatvani és pétervásárai sportolók is rajhoz álltak.

Az Ágasvár (Mátra) északi oldalában kijelölt, általában nagy szintkülönbségeket tartalmazó versenypályákon ezúttal igen csúszós havas talajjal is meg kellett küzdeni a versenyzőknek. A 6,5 km távon Reznicsek Zsolt (Salgótarjáni AC) 27:51 perces idővel, a hosszú 12 km távon pedig egy nagyon szoros küzdelmet követően  Pelsőczy Attila Sashegyi Gepárdok (50:23 perc) nyert, klubtársa Szabó Gábor (50:50 perc)előtt. A nőknél Fábry Andrea Balassagyarmati Vitalitás 55:50 perces idővel lett a II. forduló abszolút győztese.

A Heves megyei indulók eredményei.

2. forduló.
Fiú 10-11 év, Táv: 2 km …5. Kis István (Gyötri Gyöngyös) 10:01 perc
Női 14 évig, Táv: 6,5 km …5. Tímár Liliána  40:03…7. Kis Izabella 46:22 (mindkettő Gyötri)

Fiú 14 évig, 6,5 km …6. Kis Sebasztián (Gyötri)  37:46
Női 15-18 év, 6,5 km..4. Ecsedi Szofi  (Gyötri) 40:07

[caption id="" align="alignleft" width="350"] Bodon Péter két futam után összetettben feljött a harmadik helyre Fotó: Bene Zoltán
[/caption]

Felnőtt férfi, 6,5 km …4. Bodon Péter (BPFC Pétervására) 36:24
Felnőtt női, 6,5 km …4. Szendi Noémi (Verpelét) 44:09

Szeniorok 35-49 év férfi 6,5 km …5. Kontos Gábor (Gyötri) 34:26 6. Szendi Ádám (Verpelét) 34:33 ..9. Ágoston Dénes (BPFC Pétervására) 39:27
Szenior nők: (40 évtől), Táv:12 km ..2. Kissné Magyari Magdolna (Gyötri) 70:23
Szenior férfiak: (39-49),Táv: 12 km:..6. Tari Tibor (Gyötri) 61:54..7.  Pető András (Hatvan) 65:30
Szenior férfiak: (50 évtől felfelé)Táv: 12 km: …3. Pető András (Hatvan) 73:28

Két forduló összetett eredménye alapján a 6,5 km távon életkori kategóriájában  Bodon Péter (Pétervására), Szendi Ádám, Szendi Noémi (Verpelét) a harmadik, Ágoston Dénes (Pétervására) pedig a negyedik helyről várja a záró forduló küzdelmét. A 12 km-es távon az 50 éven felüli szenioroknál a hatvani Pető András áll az élen.
A mindent eldöntő harmadik fordulóra februárban kerül sor. A végső sorrend megállapításánál a két legjobb futam helyezést, azt követően pedig az időeredményt veszik figyelembe.