2012.03.28. 20:46

Nehezen, de négy között Birosék

A végletekig kiélezett mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a ZF-Eger férfi vízilabdacsapata, amely így készülhet a Szeged elleni elődöntőre.

Fenyves Balázs

OB I, férfiak, negyeddöntő, 2. mérkőzés
Debrecen – ZF-Eger 12-13 (3-2, 2-2, 2-4, 5-5)

Debrecen, V.: Vojvoda I., Ifj. Juhász Gy.

DEBRECEN: Mitrovics – Bugajcsuk 2, Varga T. 5, Vindisch 1, Létay 4, Misics, Simon A. Cs.: Kistamás, Hegedűs I., Tóth Z. Edző: Gyöngyösi András.

EGER: Szécsi – Bátori 1, Hosnyánszky 1, Biros 4, Naganuma, Varga II. Zs. 1, Kovács G. 1 Cs.: Gerritse 2, Mezei, Seman 3, Binder, Chilkó, Bundschuh.  Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán.

[caption id="" align="aligncenter" width="360"] A triplázó Lukas Seman (fehér sapkában) győztes gólt dobott FOTÓ: LÉNÁRT MÁRTON

Gól – Emberelőnyből: 8/4. ill. 9/6.
Ötméteresből: 1/1. ill. 1/1.
Kipontozódott: Bundschuh a 25., Misics a 26. percben.
Kiállítva (végleg cserével): Gerritse a 30. percben.

Az eredmény alakulása: 0-1, 3-1, 3-3, 4-3, 6-4, 6-6, 7-8, 8-9, 9-10, 10-11.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot a ZF-Eger nyerte, 2-0-val. Az Eger szerzett vezetést a férfi bajnokság negyeddöntőjének második találkozóján, ezek után azonban folyamatosan a hazaiak birtokolták az előnyt. A szoros állás egészen a találkozó végéig kitartott, az utolsó negyed gólpárbajában ugyanakkor mindig az egriek tudtak újból vezetéshez jutni. A találatokban bővelkedő összecsapáson debreceni részről Varga Tamás és Létay Krisztián, míg ZF részről Biros Péter vitte a prímet, a döntő mégis az volt, hogy a címvédőnél többen tudtak eredményesek lenni. Az utolsó támadásnál még megkapták az esélyt a hazaiak, az emberelőny viszont kimaradt, így az Eger 2-0-s összesítéssel jutott a legjobb négy közé.

A negyeddöntő 2. mérkőzéseinek további eredményei: Szolnok-Honvéd 10-11, Szentes-Vasas 9-15, FTC-Szeged 7-15 (a győztesek 2-0-val jutottak az elődöntőbe).