2013.09.21. 21:28

Húsz ZF-gól az újonc KSI hálójába

Gerendás hiányában Dabrowski vezette győzelemre a címvédő egri együttest.

Az eltiltását töltő Gerendás György távollétében edzőként Dabrowski Norbert vezette ZF-Eger férfi vízilabda-csapata, a papírformának megfelelően magabiztos győzelmet aratott a vendég KSI ellen az OB I. 2. fordulójában.

Négygólos egri vezetésnél szerezte első találatát a fővárosi gárda, amely nem tudta tartani lépést a megyeszékhelyiekkel. Hazai részről Varga II. Zsolt járt élen a gólszerzésben, aki négy találatával zárt a mezőny legeredményesebbjeként. A harmadik negyed végén 11–4-es állást mutatott az eredményjelző, amikor sorozatban kilenc találatot szereztek Bátori Bencéék. A hajrában már csak a gólkülönbség volt kérdéses.

A férfi OB I. 2. fordulójában:
ZF-Eger–KSI SE 20–5 (3–0, 6–3, 3–1, 8–1)
Gd.: Varga II. Zs. 4, Bátori, Hárai 3–3, Kovács Gábor, Gór-Nagy M., Bundschuh 2–2, Graham, Salamon, Lőrincz, Zalánki, ill. Miklós 2, Fejos, Kovács Gergő, Vereczkey.