2015.11.02. 18:41

Gyöngyösön Rodolfo sem tett csodát

Mindkét megyénkbeli csapat vereséggel zárta a férfi NB I 12. fordulóját. Gyöngyösön Brazíliából érkezett kézilabdázót is köszönthettek a nézők.

Sike Károly

Malandrin de Oliveira Rodolfo személyében brazil származású balkezes átlövővel erősödött a B. Braun Gyöngyös csapata. A 23 éves kézilabdázó hazája korosztályos válogatottjában is szerepelt. Első NB I-es meccsén a Tatabánya ellen mutatkozott be a mátraaljaiaknál.

[caption id="" align="alignleft" width="332"] Malandrin de Oliveira Rodolfo egyelőre nem tudott segíteni Fotó: motomasterphoto
[/caption]

– Az első félidő ránk nézve hízelgő eredménye után a vendégcsapat felkeményítette a védekezését, és a folytatásban egyszerűen nem tudtunk gólt lőni – értékelt Debre Viktor, a gyöngyösiek vezetőedzője, a klub honlapjának nyilatkozva. – Elkapkodtuk a helyzeteinket, elfáradtunk fizikálisan és mentálisan egyaránt, és ugyanabba a hibába estünk, mint előtte Balatonfüreden.

Matics Vladan, a tatabányaiak mestere elmondta: az előző két nehéz mérkőzés után fáradtan kezdtek, nem sikerült kellően felpörögni. A második félidőben jobban védekeztek, néhány gyors góllal el tudtunk húzni, aztán okos játékkal megőrizték az előnyüket.
Az Eger SBS Eszterházy végletekig kiélezett küzdelemben maradt alul a Cegléddel szemben. A hazaiak ezúttal nem számíthattak a mérkőzés napján vírusos hasmenéssel bajlódó Szabó Péterre, a csapatkapitány hiánya pedig érzékeny veszteségnek bizonyult.

– Magunkat vertük meg – vont mérleget a találkozót követően Rosta István, az egriek vezetőedzője. – Rengeteg rossz döntést hoztunk, ami ilyen szinten végzetes lehet. Ez bebizonyosodott. Sokszor fegyelmezetlennek, pontatlannak bizonyultunk. Megvolt a lehetőségünk a jobb eredményre, csak saját magunkat okolhatjuk az újabb vereség miatt.
Kökény István, a ceglédiek mestere szerint teljesen megérdemelt a győzelmük. – Végig kézben tartottuk a meccset, az összkép alapján rászolgáltunk a két pontra – fogalmazott a tréner.
Az utolsó tíz percnek 21:21-es állásról indultak a csapatok, a végén idő túli szabaddobásból egyenlíthetett volna az Eger, ám Padla József lövése a kapufáról kifelé pattant.

B. Braun Gyöngyös–Grundfos Tatabánya KC 17:22 (10:12)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 600 néző. V.: Medve, Nagy L.
Gyöngyös: Hudák – Nigrínyi, Bali R. 5, NAGY B. 6, Debreczeni, Rodolfo, Falcón 1. Cs.: TAMÁSI (kapus), Sándor Á. 1, Ménfői 1 (1), Jovetics, Rédai 2, Koller 1, Becsirovics. Edző: Debre Viktor.
Tatabánya: Mijatovics – Lele 2, Mazák 1, VUJOVICS 6 (3), Dénes, Krszmancsics 4, PÁSZTOR Á. 4. Cs.: BORBÉLY (kapus), Diaz, Bodó 3, Crnoglavac, Katzirz, Szöllősi Sz., JUHÁSZ Á. 2. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:3, 12. p.: 5:5, 18. p.: 7:9, 24. p.: 8:10, 36. p.: 11:14, 42. p.: 12:15, 48. p.: 13:18, 54. p.: 15:22.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3.
Következik: Gyöngyös–Csurgó, november 14., szombat, 18.00.

Eger SBS Eszterházy–Ceglédi KKSE 24:25 (13:16)
Eger, körcsarnok, 700 néző. V..Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.
Eger: Kovács J. – Vancsics 3, Padla 5 (3), Bajorhegyi, Dobó 5, KOCSIS CS. 5, Iváncsik Á. 1. Cs.: RADULESCU (kapus), Halász 2, Takács 3, Kiss G., Szilágyi D., Szűcs. Edző: Rosta István.
Cegléd: Abramovics – Ország, PERISICS 6 (3), Lepsényi 3, TÓTH N. 5, Andelics 4, Hódi L. 2. Cs.: Bősz (kapus), Borsos 2, Sipeki, Lászlai 2, Kun 1. Edző: Kökény István.
Kiállítások: 6, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3.
Következik: Eger–Tatabánya, november 11., szerda, 18.00.
További eredmények: Szeged–Csurgó 33:25, Komló–Balmazújváros 26:23, Mezőkövesd–Orosháza 21:26, PLER–Balatonfüred 27:25.