2017.03.27. 12:08

Németh és Pap Eged-hegyi menő

Korábbi győztesek a Egri Atlétikáért Alapítvány és a Nagy SE versenyének első helyezettjei.

Fotó: Daniel Beran

Abszolút győztesként a korábban egyszer már nyert Németh Csaba végzett az élen a 24. Fruit Café Salomon Eged-hegyi futóversenyen, így egy évig őrizheti a vándorserleget. A nőknél Pap Csilla diadalmaskodott, az Egri Triatlon Klub sportolója ugyancsak szerzett már az aranyat a rendezvény történetében. Mindketten a névszponzor által felajánlott futócipővel is gazdagodtak az eredményhirdetés alkalmával.

Az Egri Atlétikáért Alapítvány és a Nagy Sportegyesület 13,4 km-es, mintegy 480 méteres össz-szintkülönbségű versenyén a meteorológusok korábban országos esőt jósoltak, de szerencsére most tévedtek, és szép számú futócsapat indult az Eged-hegy meghódítására. A Tempo Sport chipes időmérésének köszönhetően a befutó után pár perccel már mindenki láthatta a futóeredményét.

[caption id="" align="alignleft" width="650"] Irány az Eged-hegy! Fotó: Berén Dániel

Az Érsekkerti Körök elnevezésű megméretésen indulók szintén nagy csatát vívtak a helyezésekéért a hat kilométeres távon.

Szenior III férfiak: Vörös József 1:05:49

[caption id="" align="alignleft" width="650"] Indulhat a körözés! Fotó: Berén Dániel