Ötgólos győzelmet arattak a mátraaljaiak a férfi NB I. 17. fordulójában.

Ubornyák Dávid (17) vezényelte győzelemre a gyöngyösieket

Forrás: Heves Megyei Hírlap

Fotó: Czímer Tamás

CSURGÓI KK–HE–DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 28–33 (17–19)

Csurgó, 850 néző. V.: Medve, Südi

CSURGÓ: PALLAG – Bazsó 1, CEHTE 5, HANUSZ 6 (3), Asztrasapkin 2, A. Kovacevic 2, HADZIOMEROVIC 5. Csere: Zaponsek, (kapus), Szeitl 3, Toszkics, Tarabochia, Vasvári, Kerkovits 1 (1), Leimeter 1, Potocnik 2, Borsos T. Edző: Baranyai Norbert

GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán 2, MARKEZ 8 (3), Vilovszki 3, UBORNYÁK 8, Gerdán, Varsandán 3. Csere: GÖDÖR (kapus), Németh T. 1, Hegedűs 1, Gábori 1, Gráf, Újvári 1, HERCEG 5. Edző: Konkoly Csaba

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 6. p.: 5–3. 10. p.: 7–4. 14. p.: 10–7. 20. p.: 14–13. 24. p.: 16–16. 35. p.: 19–21. 44. p.: 22–24. 46.p: 24–24. 50. p.: 24–26. 58. p: 26–32

Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3

Fotó: Czímer Tamás / Heves Megyei Hírlap

Baranyai Norbert: – Jól kezdtünk, az első húsz percben uraltuk a találkozót, de jött egy megtorpanás, és az megbosszulta magát. Nem tudtuk a lerohanásokat megállítani, ebből rengeteg gólt kaptunk, a félidő vége ezért nem úgy sikerült, ahogy kellett volna. A második félidőben döntetlenig zárkóztunk, de nem sikerült a védelmünknek hatvan percig maximumon teljesítenie, így nem tudtuk itthon tartani a pontokat.

Konkoly Csaba: – Nehéz csatára számítottunk, és így is indult a mérkőzés. Nagy taktikai csatát vívtunk, de a második félidőben összeállt a védelmünk, lerohanásaink góllal végződtek, ez volt a siker kulcsa. Ez nekünk nagyon sokat, nem kettő, hanem inkább hat pontot ér, elsősorban a tabellán elfoglalt helyünk miatt.