eke

2021.08.11. 15:05

Sikerrel fejlesztette képzéseit az egri egyetem

Legfontosabb eredményeik között szerepel, hogy hozzájárultak a magyar felsőoktatási rendszer teljesítményének fokozásához.

Sz. M. L.

20200508 Eger fotó: Berán Dániel, BD / Heves Megyei Hírlap Líceum Eszterházy Károly Egyetem.

Forrás: Heves Megyei Hírlap

Fotó: Berán Dániel

– Lezárult az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében című négy éves EFOP-projekt. Ennek célja az volt, hogy a térségben olyan oktatási és kutatási kínálatot biztosítson, amely kellően vonzó a környezetében élő fiatalok, hallgatók és munkatársak számára egyaránt. Így továbbtanulásuk, munkavégzésük helyszínéül egyetemünket válasszák, megszerzett tudásukat és munkaerejüket a térségben hasznosítják, segítve ezzel a régió felzárkózását Európa fejlettebb országaihoz is – részletezte Kalóné Szűcs Erzsébet, oktatási főigazgató. Minderre 1,27 milliárd forintot költhetett az egyetem az Európai Unió támogatásával.

Kiemelték, legfontosabb eredményeik között szerepel, hogy hozzájárultak a magyar felsőoktatási rendszer teljesítményének fokozásához, támogatták a hallgatók tudományos műhelyeit és programjait valamint tehetségsegítő programokat szerveztek. Emellett segítették a hátrányos helyzetű hallgatók felzárkóztatását és fokozták a képzések és gazdasági igények közötti kapcsolatokat, javították a hallgatók munkaerő-piaci kompetenciáit. A távolléti oktatás érdekében, a levelező tagozatos hallgatók lemorzsolódásának csökkentése érdekében közel száz online tananyagot készítettek oktatóik.

– Az angol nyelvű képzések iránti kereslet növekedése lehetővé és szükségessé tette oktatóink idegen nyelvi képzését, továbbképzését hazai és anyanyelvi környezetben – tette hozzá.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a heol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában