kézilabda

2020.02.22. 22:02

Hatgólos egri vereség Orosházán

Az Eger vereséget szenvedett, a Gyöngyös viszont győzött a férfi kézilabda-bajnokságban.

nso.hu

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–SBS-EGER 26–20 (12–9)

Orosháza, 350 néző. V: Felhő, Öcsi

OROSHÁZA: ÖZMUSUL 3 – Pásztor M. 3, Szlavuljica 2, Tóth K. 3, DÖME 2, LELE 5 (1), NÉMETH L. 5 (1). Csere: Ordzsonikidze 2, Kancel, Bella, Kiss A. 1, Molnár G.

Edző: Ratko Djurkovics

EGER: Cvetkovszki – Lezák 2, SCHMID 6, Kiss G., Papp G., BERNATONIS 4, Száva 1. Csere: Moscoso (kapus), Füzi 4, Tóth A., Sztevanovics 3, Tóth R.

Edző: Tóth Edmond

Az eredmény alakulása: 9. perc: 4–2. 17. p.: 9–6. 23. p.: 11–7. 34. p.: 14–10. 45. p.: 19–14. 53. p.: 23–16. 58. p.: 25–19

Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0

Ezúttal nem alakultak jól a dolgok az egriek számára Fotó: Lénárt Márton

MESTERMÉRLEG

Ratko Djurkovics: – Tudtuk, hogy az ellenfél sok gólt akar lőni, abban bíztam, ha nálunk a védekezés rendben lesz, akkor nyerni fogunk. Kapusunk mellett mindenki jó hozzáállással játszott, igazi csapatként küzdött. A dabasi győzelmünk után ez a két pont különösen sokat ér.

Tóth Edmond: – A két pontért jöttünk, de tudtuk, hogy a hazai csapat esélyesebb, ám erre a vereségre akkor sem számítottunk.

BUDAKALÁSZ KZRT–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 30–31 (14-16)

Budakalász, 300 néző. V: Altmár, Horváth M.

BUDAKALÁSZ: Váczi D. – TÓTH Á. 8, Sinkovits 1, Mazák 2, Váczi M. 1, KOLLER 4, Hrabák 2. Csere: Boros T. (kapus), Gábor 2, Czina, NEMES 4, Simotics 1, Glück, Török 1, Hruscak 4 (1), Borbényi

Edző: Forgács Gyula

GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Urbán 2, MARKEZ 7 (3), Vilovszki, UBORNYÁK 4, Herceg 4, VARSANDÁN 7. Csere: Gödör (kapus), Papp B. 3, Németh T. 1, Hegedüs M., Gábori 1, Gerdán, Gráf, Újvári 2

Edző: Konkoly Csaba

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5. 15. p.: 7–9. 23. p.: 12–13. 36. p.: 17–18. 48. p.: 22-25. 52. p.: 24–29

Kiállítások: 12, ill. 12 perc

Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3

Forgács Gyula: – Amit mi tudunk és amire képesek vagyunk, azt most sikerült végrehajtanunk. Védekezési rendszert váltottunk, ezzel fel tudtunk zárkózni, a Gyöngyös gyors lerohanásait azonban nem tudtuk megállítani, továbbá szélső pozíciókból többet hibáztunk.

Konkoly Csaba: – Megmutatta mindkét csapat, hogy mitől szép a kézilabda, hiszen nagyon nagy taktikai csatát látott a közönség. A mérkőzés felépítését, ahogy elképzeltük, úgy hajtottuk végre. A végén a Budakalász meg tudott újulni, de egy kidolgozott helyzettel be tudtuk biztosítani a két pontot.