KÉZILABDA

2021.03.10. 21:46

Az egriek le is zárhatták volna a párharcot

Kétgólos előnnyel várhatja a Ligakupa negyeddöntőjének hazai visszavágóját az SBS-Eger.

S. K.

Schmid Péterék (felül) mozgalmas heteket élnek

Forrás: Heves Megyei Hírlap

Fotó: Bók Tamás

A férfi Ligakupa negyeddöntő 1. mérkőzésén:

PLER-BUDAPEST–SBS-EGER 22–24 (7–15)

Pestszentimre, Sportkastély, zárt kapuk mögött. V.: Réti T., Szedmák M.

EGER: Moscoso – Mándy 3, Rédei 1, Schmid 2, Kovács M. 3, Tóvizi 2, Száva 1. Csere: Holdosi 2, Kiss G., Lezák 1, Szepesi N. 3, Tóth R. 6 (2). Edző: Tóth Edmond

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–0, 12. p.: 3–3, 18. p.: 4–6, 24. p.: 5–11, 36. p.: 9–17, 42. p.: 10–18, 48. p.: 13–20, 54. p.: 17–22.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Hétméteresek: –, ill. 3/2.

Nehezen akart beindulni a gólgyártás, a 9. perc elején még 1–1-re álltak a felek. Az első negyedóra végéhez közeledve azonban sikerült ritmust váltani a megyeszékhelyieknek. A 15. és a 29. perc között 11–1-es sorozatot produkálva szinte állva hagyta ellenfelét a vendég gárda.

A második félidőnek nyolcgólos előnnyel vágtak neki a Rédei Istvánék. Egészen a 49. percig állandósult ez a különbség (13–21), az utolsó tíz percben azonban új lendületet vett a fővárosi gárda. Bő két perccel a vége előtt már három gólra zárkózott a PLER (20–23), amikor Tóth Edmond edző időkéréssel próbálta megszakítani a hazaiak szériáját. Az utolsó percek azonban már nem hoztak újabb fordulatot, a hazaiak nyíltá tették a továbbjutás kérdését.

Tóth Edmond: – Jó meccset játszottunk. Végig magas tempót diktáltunk, rá tudtuk kényszeríteni az akaratunkat az ellenfélre. Az utolsó tíz percben egyértelműen elfáradtunk, kiütközött, hogy az elmúlt hetekben szinte három naponta játsszuk a meccseket. A juniorválogatottak is edzésből jöttek, nagy terhelésnek vannak kitéve.

A visszavágót március 31-én, szerdán 18 órától rendezik a Kemény Ferenc Sportcsarnokban.

Schmid Péterék (felül) mozgalmas heteket élnek Fotó: Bók Tamás / Heves Megyei Hírlap