Eszterházy SC, Hatvani KSZSE: fontos pontok gyűltek

Az egri nők és a hatvani férfiak is győztek a másodosztály hétvégi játéknapján.

Fotó: Lénárt Márton

A női NB I/B Keleti csoportjának 15. fordulójában:

ESZTERHÁZY SC–PÉNZÜGYŐR 25–24 (15–14)

Eger, Eszterházy csarnok, zárt kapuk mögött. V.: Bába, Horváth P.

ESZTERHÁZY SC: Leiner – Bernát 3, Brettner 2, Juhász R. 4, SZECSŐDI 9 (4), Bató 5, Kiser 2. Csere: Vajk (kapus), Jurmann, Alaxai. Edző: Zsadányi Sándor.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4, 12. p.: 3–6, 18. p.: 6–11, 24. p.: 11–12, 36. p.: 18–15, 42. p.: 19–17, 48. p.: 20–21, 54. p.: 23–21.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1.

Szecsődi Laura remekelt Fotó: Lénárt Márton / Heves Megyei Hírlap

Tekintve, hogy három perccel a vége előtt még a vendégek vezettek, vert helyzetből sikerült fontos két pontot gyűjteniük az egyetemistáknak.

Zsadányi Sándor: – Bevallom őszintén, annak ellenére, hogy iszonyatosan fontos volt számunkra ez a győzelem, a Pénzügyőr is megérdemelt volna egy pontot. Nagyon rosszul kezdtünk, isteni csodának tartottam a félidei vezetésünket. A szezon eddigi részében elveszítettük az ilyen szoros végjátékokat. Lehet, hogy mostanra sikerült tanulnunk a korábbi esetekből, mindenesetre nagyon örülünk ennek a két pontnak, a rossz játék ellenére is.

A Keleti csoport állása

Következik: Eszterházy SC–Tempo KSE, március 19., péntek, 18.00.

A férfi NB I/B Keleti csoportjának 15. fordulójában:

HATVANI KSZSE–MIZSE KC 31–29 (17–14)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Budai-Bock, Wenzel.

HATVAN: Hudák – Kovács P. 3 (2), PAPP B. 7, Veres B. 2, Szabó B. 5, Bali R. 3, Hercegh 5 (2). Csere: SZABÓ P. (kapus), Szarvas Á., Padla 1 (1), Nagy B., Vad Zs. 2, Tóth G., BUDAY 3. Edző: Bárány Zsolt

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 6/5, ill. 5/3.

Az első pillanattól kezdve a hatvaniak léptek fel kezdeményezően, s már a 19. percre ötgólos előnyt (12–7) szereztek. Az utolsó negyedórába lépve ugyan egy találatra zárkózott a Lajosmizse (24–23), azonban a hazaiaknak a hátralévő időben többször is sikerült újítani, akik már nem engedték ki a győzelmet a kezeik közül. A HKSZSE csapata az elmúlt négy meccsen öt pontot gyűjtött, így továbbra is tartja helyét a bajnokság középmezőnyében.

Bárány Zsolt: – Fontos két pontot szereztünk, ami nagyon sokat érhet a továbbiakban. Egy gondolatnyit sikerült elszakadni az üldözőbolytól. Zárkózunk, ezt az utat szeretnénk tartani.

Következik: Vecsés–Hatvani, március 19., péntek, 18.30.