2021.04.17. 14:47

Ismét hátrányból kell talpra állni az egyetemistáknak

A nagyszünetben még bizakodhattak az egriek Tiszaújvárosban.

Az egriek mestere, Váczi Péter bízik a javításban Fotó: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

A férfi NB I/B Zöld csoportjának 9–14. helyért zajló rájátszásában a 2. forduló 1. mérkőzésén:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK–EKE-Eger-KOK 82–65 (21–14, 14–23, 25–7, 22–21)

Tiszaújváros, Tiszaújvárosi Sportcentrum, zárt kapuk mögött. V.: Gaál I., Horváth Cs., Rózsavölgyi A.

EKE: Csomor P. 4, Pomázi 5, Steier 5/3, Szabó M. 9/3, Szicsák 8. Csere: KLEPEJ 11/9, Papp B. 19/3, Máté B. 4, Kenéz. Edző: Váczi Péter.

A párharc megnyerése már a biztos bennmaradást jelentheti az egyetemisták számára, ehhez azonban a DEAC U23 elleni csatához hasonlóan ismét hátrányból kell(ene) fordítani Máté Balázséknak. Egri részről sérülés miatt Illés Balázs, Ungi Keve és Bíró Botond sem állhatott Váczi Péter rendelkezésre, így rendkívül szűkös kerettel igyekeztek felvenni a küzdelmet a vendégek. A harmadik negyed elején ugyan a megyeszékhelyiek vezettek (35–37), de ekkor sajnálatos módon leblokkolt a vendégek gépezete. A borsodiak állva hagyták ellenfelüket és a hajrában magabiztossá tették a győzelmüket.

Váczi Péter: – A harmadik negyed elején hiába jöttünk ki mi lélektani előnnyel, a pályára lépő ötösünk játékosai egymást múlták alul. Sajnos nagyon kevesen voltunk, rengeteg hiányzónk van és ez már nem fért bele. Kedden javítunk.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Tiszaújváros javára.

Következik: EKE-Eger-KOK–Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK, április 20., kedd, 19.00.